[WIDEO] Cud! Hellas wygrało pierwszy mecz w lidze, Wszołek show!

3 lut 2016, 22:35

Wielką niespodzianką zakończyło się spotkanie zespołu Hellas Werona z Atalantą Bergamo rozgrywane w ramach 23. kolejki Serie A. Szorujący po dnie tabeli gospodarze wygrali 2:1 i była to ich dopiero pierwsza wygrana w obecnych rozgrywkach. Asystami przy obu trafieniach dla gospodarzy popisał się Paweł Wszołek!

Początkowo nic nie wskazywało na to, że w Weronie dojdzie dzisiaj do nadzwyczajnego wydarzenia. Goście z Bergamo wyszli w 30. minucie na prowadzenie za sprawą Andrei Contiego i wydawało się, że drużyna Pawła Wszołka i Dominika Furmana marzenia o pierwszym zwycięstwie będzie musiała odłożyć na kolejny tydzień.

Tuż przed przerwą na 1:1 wyrównał jednak Luca Siligardi, wykorzystując dogranie reprezentanta Polski i nadzieje kibiców Hellas odżyły na nowo. Prawdziwa szansa na zwycięstwo pojawiła się jednak dopiero w 55. minucie, kiedy to z boiska wyleciał Boukary Drame. Gospodarze mieli ponad pół godziny, aby zadać decydujący cios i cieszyć się z pierwszego zwycięstwa. W 83. minucie Paweł Wszołek dograł do Giampaolo Pazziniego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Do końca spotkania nie padły już żadne bramki i gracze Hellas Werona po raz pierwszy w tym sezonie mogli unieść ręce w geście triumfu.

Zawodnikami klubu z Werony są Paweł Wszołek, który rozegrał dzisiaj 90 minut, a od kilku dni również Dominik Furman, który cały dzisiejszy mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Drużyna Polaków wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z czternastoma punktami na koncie.

Hellas Werona – Atalanta Bergamo 2:1