Serie A: Demolka Napoli na Sardynii, grał Zieliński

26 lut 2018, 23:27

Piłkarze Napoli odskoczyli chociaż na chwilę od Juventusu Turyn w tabeli Serie A i po dzisiejszym wysokim zwycięstwie nad Cagliari Calcio (5:0) ich przewaga urosła do czterech oczek.

Goście nie pozostawili złudzeń, kto był lepszą drużyną w tym spotkaniu. Pierwsza bramka w tym meczu padła łupem Hiszpana Jose Callejona, a asystował mu Allan, który w ostatnich dniach łączony był z transferem do Liverpoolu. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gości podwyższył Dries Mertens.

Po godzinie gry neapolitańczycy ,,użądlili” rywala po raz trzeci, a konkretnie uczynił to Marek Hamsik. Słowak wykorzystał dobre podanie z lewego skrzydła od Lorenzo Insigne. Podający wkrtóce stał się strzelającym. Reprezentant Włoch w 72. minucie pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany dla lidera Serie A.

Wynik spotkania ustalił w 90. minucie meczu Mario Rui. Portugalczyk popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego i bramkarzowi gospodarzy nie pozostało nic jak tylko przyglądać się temu, jak futbolówka trzepocze w jego siatce po raz piąty. Piotr Zieliński pojawił się na placu gry w 64. minucie, zmieniając Driesa Mertensa. Napoli odskoczyło od Juventusu na cztery oczka, gdyż ten nie zdołał rozegrać zaplanowanego na niedzielę spotkania z Atalantą Bergamo z powodu śnieżycy. Już za tydzień Neapolitańczyków czeka prawdziwy test. Na Stadio San Paolo przyjedzie wicemistrz Włoch z Rzymu – AS Roma.