Serie A: Derby della Madonnina dla Interu. Dwa nieuznane trafienia!

Aktualizacja: 16 sty 2023, 11:48
21 wrz 2019, 23:59

W hicie 4. kolejki Serie A AC Milan przegrał 0:2 ze swoim rywalem zza miedzy- Interem. Krzysztof Piątek zagrał całe spotkanie, ale nie był w stanie pokonać bramkarza rywali.

Faworytem spotkania rozgrywanego na Stadio Giuseppe Meazza byli podopieczni Antonio Conte, którzy bardzo dobrze rozpoczęli ligowy sezon i nie stracili do tej pory punktów. W drużynie Rossoneri od pierwszej minuty wystąpił Krzysztof Piątek.

Inter po raz pierwszy poważne zagrożenie stworzył już w 12. minucie. Właściwie doprowadzili do tego sami gracze Milanu, bowiem Rodruguez niebezpiecznie wycofał piłkę do Donnarummy, gdzie czyhał już Lautaro Martinez, ale jego ofiarny strzał został zablokowany przez włoskiego bramkarza. Osiem minut później kolejna świetna okazja dla podopiecznych Antonio Conte. Bardzo aktywny Lautaro Martinez dobrym podaniem uruchomił Romelu Lukaku, a belgijski napastnik próbował z około ośmiu metrów strzelić przy dalszym słupku. Ponownie jednak golkiper Milanu okazał się lepszy. Nie minęło kilkanaście sekund i znów zrobiło się gorąco w polu karnym Rossoneri. Strzał Argentyńskiego napastnika Interu zdołał sparować Donnarumma, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka spadła pod nogi D’Ambrosio. Defensor uderzając na pustą bramkę trafił jedynie w słupek.

Podopieczni Marco Giampaolo odpowiedzieli dopiero w 25. minucie. Akcję pod pole karne rywali pociągnął Krzysztof Piątek i odegrał do Calhanoglu. Turek wpakował piłkę do siatki, ale trafienie nie zostało uznane. Nim futbolówka do niego trafiła odbiła się od ręki Kessie. Dziesięć minut później fantastycznie przewrotką uderzył D’Ambrosio, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się 19-letni bramkarz Milanu. Wobec dobitki Martineza był jednak bezradny i piłka zatrzepotała w siatce. Okazało się jednak, że Argentyńczyk był na spalonym i na tablicy świetlnej nadal mieliśmy 0:0.

Pierwsze trafienie padło chwilę po zmianie stron. W 49. minucie Inter miał rzut wolny w pobliżu pola karnego rywali. Sensi zagrał krótko do Brozovicia, a ten uderzył na bramkę. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z zawodników czym kompletnie zmyliła bramkarza i mieliśmy 0:1. Nerazzurri dobili swoich rywali w 80. minucie meczu. Barella świetnie dośrodkował w pole karne, gdzie najwyższej wyskoczył Romelu Lukaku i głową ustalił wynik spotkania.

Krzysztof Piątek zagrał pełne 90 minut. Polak miał swoją okazję pod koniec pierwszej połowy, ale jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką.

21 września 2019, 20:45- Serie A
AC Milan 0:2 Inter