Serie A: Derby Rzymu dla AS Romy, przyzwoita postawa Szczęsnego

8 lis 2015, 17:02

AS Roma pokonała drużynę Lazio w ramach 12. kolejki Serie A. Bramki w derbach Rzymu zdobywali Edin Dżeko i Gervinho. Całe spotkanie w barwach zwycięskiej drużyny rozegrał reprezentant Polski, Wojciech Szczęsny.

Z nadziejami do spotkania derbowego przystępowały obie drużyny. AS Roma w ostatnim meczu przegrała na wyjeździe z Interem Mediolan 1:0, a drużyna Lazio na własnym boisku nie miała nic do powiedzenia w starciu z AC Milan, przegrywając 3:1. Obie ekipy mają zatem coś do udowodnienia, a przede wszystkim w tak prestiżowym meczu.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od równej gry obu zespołów. Jednak w 10. minucie arbiter podyktował kontrowersyjną “jedenastkę” dla drużyny Wojciecha Szczęsnego. Dżeko został faulowany przez Gentilletiego tuż przed polem karnym, ale sędzia wskazał na “wapno”. Rzut karny na gola zamienił pewnym strzałem sam poszkodowany. Potem do głosu próbowali dojść goście, ale pełną koncentrację zachowywał Szczęsny. W 26. minucie świetną szanse na wyrównującego gola miał Anderson, ale futbolówka poszybowała w poprzeczkę bramki Polaka. Podopieczni Stefano Pioliego znów zaatakowali, a przed szansą stanął Djordjević. Obrońca Romy jednak w ostatniej chwili zdążył zainterweniować. W odpowiedzi ruszyli zawodnicy Romy. Dżeko tym razem zmarnował świetną piłkę zagraną przez Gervinho. Podsumowując pierwszą część gry, to gracze AS Romy zdecydowanie dominowali na boisku. Szczęsny grał pewnie na przedpolu i nie popełniał błędów w grze nogami.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Zdecydowanie napierali podopieczni Rudiego Garcii nie dając wyprowadzić groźnej kontry rywalom. W poczynania obu ekip wdało się trochę chaosu. Gra toczyła się głównie w środku pola. Jeszcze jedną próbą chciał zaskoczyć bramkarza bardzo aktywny dziś Edin Dżeko, ale Radu wykazał się czujnością. Agresywna gra zaowocowała drugą bramką dla Żółto-Czerwonych. W 63. minucie Gervinho, po podaniu kolegi, popędził w stronę bramki rywali i zmieścił piłkę przy bliższym słupku. Gracze Lazio z taką grą nie mieli szans równać się z dobrze dysponowaną dziś drużyną Romy. Wojciech Szczęsny nie miał w tym spotkaniu zbyt wiele pracy. Kontry rywali skutecznie stopowali obrońcy. Z rzutu wolnego jeszcze próbował zaskoczyć Candreva, ale piłka po kontakcie z murem wyleciała poza boisko. Bramkę kontaktową miał szansę zdobyć Keita, ale nie trafił w bardzo dobrej sytuacji. Kolejną dobrą akcją popisał się Keita, który wywalczył rzut rożny. Nie przyniósł on jednak żadnych efektów. Szansę miał jeszcze Klose, ale nie trafił z piątego metra. Kilka minut później się zakończył.

AS Roma po zwycięstwie w derbach Rzymu awansowała na fotel lidera włoskiej Serie A. Może to się jednak jeszcze zmienić, bo swoich meczów w tej kolejce nie rozegrała Fiorentina i Inter Mediolan. Trzecią porażkę w lidze zanotowało Lazio, które z dorobkiem 18-punktowym zajmuje patrząc z perspektywy klubu dopiero 7. lokatę. Mogą jednak spaść jeszcze niżej po zakończeniu tej kolejki rozgrywek.

AS Roma – S.S Lazio 2:0 (1:0)