Serie A: Drągowski z obronionym rzutem karnym

Aktualizacja: 19 sty 2023, 10:17
27 paź 2019, 23:04

Fiorentina przegrała na własnym boisku 1:2 z Lazio Rzym, w meczu rozgrywanym w ramach włoskiej Serie A. Bramki gospodarzy w dzisiejszym spotkaniu strzegł Bartłomiej Drągowski, natomiast spotkaniu zza bocznej linii przyglądał się jego klubowy kolega Szymon Żurkowski.

Wynik spotkania dla gości otworzył w 22. minucie Joaquin Correa po asyście Ciro Immobile. Radość rzymskiej drużyny nie trwała jednak długo. Już po 5 minutach Fiołki doprowadziły do wyrównania, a dokładniej dokonał tego Chiesa, po asyście wiecznie młodego Francka Riberego.

Kiedy spotkanie dobiegało już do końca po raz kolejny do protokołu meczowego wpisał się Immobile, strzelając bramkę na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Natomiast już w doliczonym czasie Lazio otrzymało jeszcze jedną szansę na podwyższenie stanu bramkowego, ale w pojedynku z jedenastu metrów Drągowski vs Caicedo zwycięzcą okazał się ten pierwszy. Jak łatwo się domyślić to właśnie Immobile został powszechnie uznany za najlepszego aktora dzisiejszego widowiska.

Bartłomiej Drągowski według portalu sofascore uzyskał za to spotkanie notę 6.7, co czyni go niewyróżniającą się częścią swojej drużyny. Taki wynik spotkania powoduje, że „polska” Fiorentina znajduje się w połowie tabeli Serie A.

Fiorentina 1:2 Lazio Rzym