Serie A: Drużyna Łukasza Skorupskiego zremisowała z Lazio

Aktualizacja: 7 lut 2023, 07:19
6 paź 2019, 17:24

Bologna z Łukaszem Skorupskim w składzie zremisowała przed własną publicznością z Lazio (2:2) w ramach 7. kolejki Serie A.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 21. minucie, a jej strzelcem został Ladislav Krejčí. Z prawej strony boiska z piłką ruszył Riccardo Orsolini, po czym zacentrował na głowę czeskiego skrzydłowego, który mocnym uderzeniem pokonał golkipera gości. Po chwili do wyrównania doprowadzili jednak przyjezdni, a mianowicie Ciro Immobile, który mocnym uderzeniem po ziemi przy bliższym słupku pokonał polskiego golkipera.

W 31. minucie Bologna ponownie wyszła na prowadzenie. Najpierw strzał w słupek oddał Svanberg, a następnie skuteczną dobitką popisał się Rodrigo Palacio. Radość kibiców na stadionie znów nie trwała długo, bowiem jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Immobile, tym razem po składnej akcji i strzale z ostrego kąta.

Po przerwie drugą żółtą kartkę za faul na rywalu otrzymał Lucas Leiva i Lazio mecz musiało kończyć w osłabieniu. W 70. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę zobaczył natomiast Gary Medel z Bologny, przez co liczebność zawodników po obu stronach znów była jednakowa. W 77. minucie groźny strzał na bramkę Skorupskiego oddał Luis Alberto, jednak Polak popisał się skuteczną interwencją, ratując swój zespół przed utratą kolejnego gola. W samej końcówce rywalizacji Rodrigo Palacio sfaulował we własnym polu karnym gracza Lazio i sędzia podyktował rzut karny. Do wykonania “jedenastki” podszedł Joaquín Correa, ale zamiast skierować piłkę do siatki trafił w poprzeczkę. Mecz zakończył się więc remisem 2:2.

Bologna FC 2:2 S.S. Lazio
21. Krejčí (Orsolini), 31. Palacio – 24. Immobile (Lulić), 40. Immobile (Alberto)

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Danilo, Bani, Krejčí – Medel, A. Poli – Orsolini (82. Skov Olsen), N. Sansone (86. Santander), Svanberg (72. J. Schouten) – Palacio

S.S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe (61. Bastos), Acerbi, S. Radu – Marušić, S. Milinković-Savić, Leiva, Alberto, Lulić (80. Jony) – Immobile (61. Parolo), Correa