Serie A: Drużyna Polaków przegrała z Interem!

Aktualizacja: 7 lut 2023, 07:22
9 lis 2019, 20:09

Inter Mediolan pokonał przed własną publicznością Hellas Werona (2:1) w meczu 12. kolejki włoskiej Serie A. Niestety Paweł Dawidowicz oraz Mariusz Stępiński nie odegrali w tym meczu większej roli.

Obaj Polacy mecz rozpoczęli na ławce rezerwowych. Ich zespół w mecz wszedł całkiem nieźle, bowiem w 19. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Valerio Verre. Inter mimo wyraźnej przewagi w liczbie wykreowanych sytuacji strzeleckich do przerwy przegrywał 0:1.

Do odrabiania strat podopieczni Antonio Conte wzięli się po zmianie stron. Bramka na 1:1 padła w 65. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłkę do siatki głową skierował Matías Vecino. Gospodarze walczyli do końca o zwycięstwo i w 83. minucie dopięli swego. Piękną bramkę zza pola karnego zdobył bowiem Nicoló Barella. W 84. minucie na murawie pojawił się Stępiński, ale nie zdołał doprowadzić do wyrównania i trzy punkty zostały w Mediolanie.

Inter Mediolan 2:1 Hellas Werona
65. Vecino (Lazaro), 83. Barella (de Vrij) – 19. Verre (kar.)

Inter Mediolan: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Lazaro (85. D’Ambrosio), Barella, Brozović, Vecino, Biraghi (63. Candreva) – Lukaku, Lautaro Martínez (81. S. Esposito)

Hellas Verona FC: Silvestri – Rrahmani, Empereur, Günter – Faraoni (C), S. Amrabat (63. Henderson), Pessina, Lazović – Zaccagni (50. Tutino), Verre – Salcedo Mora (84. Stępiński)