Serie A: Dwa ciosy Parmy na wagę kompletu punktów z Udinese

Aktualizacja: 2 lut 2023, 10:06
26 sty 2020, 17:26

Piłkarze Parmy pokonali w meczu 21. kolejki Serie A Udinese 2-0 i w dalszym ciągu zgłaszają aspirację do wywalczenia sobie prawa gry w europejskich pucharach. Wynik starcia ustalony został do przerwy. Łukasz Teodorczyk był w kadrze meczowej na to spotkanie, ale na boisku się nie pojawił.

W bieżącym sezonie ubiegłoroczny beniaminek podwyższył sobie poprzeczkę. Zespół Parmy już nie będzie bronił się przed spadkiem, a powalczy o poważniejsze cele. W pierwszej części dzisiejszego pojedynku gospodarze zepchnęli do obrony piłkarzy z Udine. W 17. min. przewaga miejscowych została zwieńczona pierwszym golem. Do lobu spowodowanym rykoszetem po wcześniejszym strzale zawodnika Parmy dopadł Gagliolo i lewonożnym uderzeniem z woleja pokonał Musso. 15 minut później sprawy dla miejscowych układały się jeszcze lepiej. Zimną krew w polu karnym Udinese zachował Kulusevski, soczystym strzałem w długi róg podwyższając prowadzenie.

Po zmianie stron więcej ochoty do ofensywy mieli zawodnicy Udinese. Gospodarze kontrolowali jednak przebieg pojedynku, nie pozwalając na skuteczne akcje rywalom.

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział reprezentant Polski Łukasz Teodorczyk. Patrząc na wynik wydawać się mogło, że napastnik znad Wisły musi się pojawić na boisku. Szkoleniowiec Udinese miał jednak inną koncepcję na to spotkanie.

PARMA 2:0  UDINESE

Gagliolo 19., Kulusevski 34.

Parma Calcio 1913: Sepe – Darmian, Iacoponi, Alves, Gagliolo (62. Laurini) – Kucka, Scozzarella (87. Grassi), Hernani – Kulusevski, Cornelius, Kurtić (73. Dermaku).

Udinese Calcio: Musso – Sema, Nuytinck, Troost-Ekong (80. De Maio), Becao (56. Jajalo), Stryger Larsen – de Paul, Mandragora, Fofana (74. Nestorovski) – Okaka, Lasagna.