Serie A: Empoli nie podbiło Neapolu. Grali Polacy

31 sty 2016, 16:45

SSC Napoli pokonało 4:1 na własnym boisku zespół Empoli FC, w którego barwach na boisko wybiegli dwaj reprezentanci Polski- Łukasz Skorupski oraz Piotr Zieliński. Dzięki zwycięstwu drużyna z Neapolu powróciła na pozycję lidera włoskiej Serie A.

Spotkanie zostało rozegrane w ramach 22. kolejki włoskiej ekstraklasy. Napoli musiało wygrać, jeśli chciało powrócić na fotel lidera, który należał do nich przed weekendem. O jeden punkt wyprzedzał ich w tabeli Juventus Turyn, który w meczu rozpoczętym o godzinie 12.30 pokonał 4:0 Chievo Werona.

Spotkanie w Neapolu lepiej rozpoczęli jednak goście, którzy w 27. minucie za sprawą Leandro Paredesa wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą wyrównał jednak Gonzalo Higuain, który ma już prawie dwa razy więcej trafień w obecnych rozgrywkach od Edera z Interu i Dybali z Juventusu, którzy gonią go w klasyfikacji strzelców. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Lorenzo Insigne, który dał kibicom gospodarzy sporo radości z powodu wyjścia na prowadzenie i wirtualnego liderowania w tabeli.

Druga połowa to kontynuacja dobrej gry SSC Napoli. W 51. minucie do bramki strzeżonej przez Skorupskiego trafił zawodnik Empoli- Michele Camporese. Drużynę Polaków w 83. i 88. minucie pogrążył Callejon, który dwoma trafieniami ustalił wynik na 5:1.

W drużynie Empoli od pierwszej do ostatniej minuty przebywali na boisku Łukasz Skoruspki i Piotr Zieliński. Szczególnie ten pierwszy nie będzie mógł zaliczyć dzisiejszego meczu do udanych, ponieważ aż pięciokrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki, co zdarzyło mu się po raz pierwszy w tym sezonie.

SSC Napoli – Empoli FC 5:1