Serie A: Gol w doliczonym czasie gry dał drużynie Skorupskiego remis!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:04
24 lis 2019, 14:35

Bologna FC z Łukaszem Skorupskim w bramce zremisowała przed własną publicznością z Parmą Calcio (2:2) w ramach 13. kolejki Serie A. Gola na wagę remisu, gospodarze zdobyli tuż przed końcowym gwizdkiem.

Goście dość szybko, bo już w 17. minucie zdołali wyjść na prowadzenie. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Dejan Kulusevski, które okazało się być poza zasięgiem Polaka. Bologna do wyrównania doprowadziła kilka minut przed przerwą, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Orsoliniego, piłkę głową do siatki skierował Rodrigo Palacio.

W 71. minucie Parma ponownie objęła prowadzenie, tym razem po bramce Simone Iacoponiego. Wiele wskazywało na to, że zespół gospodarzy poniesie siódmą porażkę w tym sezonie, jednak wtedy kapitalnym uderzeniem popisał się Blerim Džemaili i w ostatniej minucie doliczonego czasu wywalczył dla Bologny remis.

Bologna FC 2:2 Parma Calcio
40. Palacio (Orsolini), 90+5. Džemaili – 17. Kulusevski, 71. Iacoponi (Kucka)

Bologna FC: Skorupski – M’Baye (78. Skov Olsen), Tomijasu (84. Paz), Denswil, Krejčí – Svanberg (65. A. Poli), Medel, Džemaili (C) – Orsolini, Palacio, N. Sansone

Parma Calcio: Sepe – Iacoponi, Alves (C), Dermaku – Darmian, Kucka, Scozzarella (60. Brugman), Barillà (74. Grassi), Gagliolo – Kulusevski – Sprocati (85. Laurini)