Serie A: Juventus nieznacznie lepszy od Parmy

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:42
19 sty 2020, 23:05

Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce nie zawiódł swoich fanów i w wieczornym spotkaniu 20. kolejki Serie A pokonał Parmę 2-1. Niewielkie zwycięstwo gospodarzy ma jednak wielką wartość – piłkarze “Starej Damy” umocnili się na fotelu lidera rozgrywek, powiększając przewagę nad Interem do czterech punktów.

Zawodnicy Parmy kontynuujący dobry sezon postawili w Turynie rywalowi trudne warunki. Miejscowi starali się o jak najszybsze “ukąszenie” rywala, ale dopiero po upływie pół godziny gry szczęścia próbował Ronaldo, nie trafiając jednak do celu.

Goście mieli wszelkie argumenty, by bezbramkowy wynik dowieźć do przerwy, ale w 43. min. nie upilnowali Ronaldo. Portugalczyk znalazł lukę do oddania strzału, piłka po odbiciu po drodze od murawy doznała nietypowej rotacji i zmyliła interweniującego Sepe.

Uspokojony Juventus po przerwie nie kwapił się do dobicia rywala, niemniej w 51. min. Danilo był bliski podwyższenia prowadzenia. Sepe udanie interweniował.

W 55. min. sytuacja na boisku na chwile wymknęła się spod kontroli Juventusu. Rzut rożny wykonywał Scozzarella, a dobre dośrodkowanie na gola zamienił Cornelius. Wojciech Szczęsny nie sięgnął precyzyjnie uderzonej piłki. Trzy minuty później gracze z Turynu odzyskali prowadzenie. Wchodzący prawą strona w pole karne Dybala nagrał futbolówkę do Ronaldo, a ten po raz drugi znalazł sposób na bramkarza Parmy. W ostatnich dziesięciu minutach gry zawodnicy obu drużyn mieli parę sytuacji na zmianę wyniku. w 80. i 89. min. przy strzałach zawodników Parmy klasę pokazał Wojciech Szczęsny, chroniąc swój zespół przed utratą goli i zapewne punktów. W doliczonym czasie gry ponownie brylował Juventus, a najbardziej widoczny był Ronaldo, lecz piłka po strzałach przechodziła minimalnie obok bramki. Komplet punktów zatem wraz z końcowym gwizdkiem sędziego pozostał w Turynie.

JUVENTUS TURYN  2:1  PARMA

Ronaldo 43., 58. – Cornelius 55.

Juventus FC: Szczęsny – Cuadrado, de Ligt, Bonucci, Aléx Sandro (21. Danilo) – Pjanić, Rabiot, Matuidi – Ramsey (59. Higuaín) – Dybala (81. Costa), Ronaldo.

Parma Calcio 1913: Sepe – Darmian, Iacoponi, Alves, Gagliolo – Kucka, Hernani, Scozzarella (66. Sprocati) – Kulusevski (88. Siligardi), Inglese (44. Cornelius), Kurtić.