Strona główna Piłka nożna Serie A: Kompromitacja Milanu. Krzysztof Piątek w ogniu krytyki

Serie A: Kompromitacja Milanu. Krzysztof Piątek w ogniu krytyki

0
Foto: foxsport.it

AC Milan notuje fatalny początek sezonu. Rossoneri mieli włączyć się do walki o najwyższe cele, a tymczasem okupują dolną część tabeli. Mediolańczykom nie pomaga Krzysztof Piątek, wobec którego działacze Milanu i kibice mają ogromne oczekiwania. Polski napastnik zawodzi jednak w tym sezonie, a po kompromitacji Milanu w meczu z Fiorentiną na Piątka spadła fala krytyki.

AC Milan miał powrócić na szczyt w tym sezonie, a przynajmniej włączyć się w walkę o Scudetto i europejskie puchary. Rossonieri jednak zawodzą na całej linii. Wygrali tylko dwa z sześciu spotkań w Serie A, przegrywając pozostałe cztery. Czarę goryczy przelała kompromitacja w domowym meczu z Fiorentiną. Milan przegrał 1:3, a na dodatek czerwoną kartkę otrzymał Mateo Musacchio. Piątek zanotował kolejny słaby występ i został zmieniony w 57. minucie. Gdy Polak schodził z boiska, towarzyszyły mu gwizdy rozczarowanych kibiców Milanu. Napastnik reprezentacji Polski nie zanotował ani jednego strzału i zaliczył zaledwie dziewięć podań w ciągu niecałej godziny. Niecałe 10 minut później Milan stracił drugą bramkę, a sfrustrowani kibice zaczęli opuszczać stadion.

“El Pistolero” został skrytykowany przez włoskie media za swój występ. 24-latek otrzymał notę “5” od TuttoMercatoWeb oraz Eurosportu. Dziennikarze zauważyli, że ściągnięcie Piątka z boiska nie jest dla niego dobrą wiadomością. Twierdzą również, że Polak źle czuje się w taktyce ustalonej przez Giampaolo, a Leao nie jest zawodnikiem, z którym Piątek dobrze współpracuje. Na “piatkę” ocenili również Piątka dziennikarze z Il Messaggeto, którzy sarkastycznie stwierdzili, że numer 9 na koszulce faktycznie nie przynosi szczęścia zawodnikom. “Czwórkę” Polak otrzymał od Calciomercato, a dziennikarze twierdzili, że napastnik się starał, ale zawsze był spóźniony.

Krzysztof Piątek daleki jest od swojej formy strzeleckiej z poprzedniego sezonu. W sześciu kolejkach Serie A zdobył dwie bramki, aczkolwiek obie strzelił z rzutu karnego. Milan z sześcioma punktami jest obecnie na 16. miejscu. http://credit-n.ru/trips.html

Komentarze