Serie A: Lazio pokonało Milan. Historyczny moment Immobile!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 12:53
3 lis 2019, 22:49

AC Milan z Krzysztofem Piątkiem w składzie uległo przed własną publicznością Lazio (1:2) w meczu 11. kolejki włoskiej Serie A. Setną bramkę w barwach rzymskiego klubu zdobył dziś Ciro Immobile.

Spotkanie od pierwszych minut mogło się podobać. Oba zespoły nastawione na ofensywę, często zagrażały bramce rywala. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście, ale strzał Ciro Immobile obronił Donnarumma. W 21. minucie swoją sytuację miał Milan, ale Paqueta nie popisał się dobrym uderzeniem. W odpowiedzi ruszyło Lazio i po uderzeniu Immobile piłka odbiła się od poprzeczki. 29-letni Włoch do siatki trafił za trzecim podejściem, tym razem skutecznie wykańczając strzałem głową dośrodkowanie Lazzariego. Było to dla niego zarazem setne trafienie w barwach Lazio.

Riposta Milanu nadeszła bardzo szybko. Już w 28. minucie trafienie samobójcze zanotował Bastos, choć początkowo bramka zaliczona została Krzysztofowi Piątkowi. Gospodarze w 39. minucie mogli już prowadzić, ale piłkę po strzale Calhanoglu z linii bramkowej wybił Strakosha.

W drugiej odsłonie meczu oba zespoły toczyły wyrównany pojedynek. Decydujące trafienie należało jednak do podopiecznych Simone Inzaghiego, a mianowicie Joaquina Correa’y, przy którego bramce w 83. minucie asystował Parolo. W doliczonym czasie gry w polu karnym gości padł Piątek, domagając się rzutu karnego, jednak sędzia Calvarese nie dopatrzył się faulu i “jedenastki” nie podyktował. Ostatecznie Lazio pokonało Milan 2:1 i awansowało tym samym na czwartą lokatę w ligowej tabeli.

AC Milan 1:2 S.S. Lazio
28. Bastos (sam.) – 25. Immobile (Lazzari), 83. Correa

AC Milan: G. Donnarumma – Calabria, Duarte, A. Romagnoli (C), Hernández – Paquetá (53. Leao), Binnásir, Krunić (85. Bonaventura) – Castillejo (35. Rebić), K. Piątek, Çalhanoğlu

S.S. Lazio: Strakoša – Bastos, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić (60. Parolo), Leiva, Alberto, Lulić (C) – Correa – Immobile (60. F. Caicedo, 80. Cataldi)