Serie A: Lazio wyczekało Napoli. Zwycięski gol Rzymian.

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:42
11 sty 2020, 21:24

Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie Lazio wykorzystało atut swojego boiska i w meczu 18. kolejki Serie A pokonało Napoli 1-0. Zwycięska bramka gospodarzy została zdobyta przez przez Immobile w 83. minucie gry po fatalnej zabawie z piłką golkipera z Neapolu. Reprezentanci Polski Milik i Zieliński wracają ze stolicy Włoch bez punktów.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie obie ekipy więcej uwagi poświęcały zabezpieczeniu swojej bramki i ciekawsze akcje policzyć można było na palcach jednej ręki.

W 12. min. piłka znalazła w centrum pola karnego Immobile, ten oddał sygnalizowany strzał, który zablokował obrońca. W 29. min. dobrą okazję miało Napoli. Insigne przymierzył silnie pod poprzeczkę, ale udanie interweniował Strakosa przenosząc piłkę ponad bramką.

W 33. min. strzelał z półdystansu Allan, lecz tym razem bramkarz rzymian – z uwagi na wysoko lecącą piłkę – nie musiał interweniować.

W ostatnim kwadransie tej części dwa razy groźniej przed przerwą zrobiło się pod bramką Napoli. Najpierw niecelną próbę głową miał Milinković-Savić, a niewiele przed przerwą po strzale Lucica obrońca ratował z opresji gości.

Po przerwie spotkanie w dalszym ciągu miało wyrównany przebieg i również nie olśniewało. Miejscowi piłkarze zachowywali się tak, jakby wyczekiwali tej jednej swojej okazji, a goście pamiętający koszmarne interwencje w defensywie w poprzedniej szlagierowej potyczce z Interem bardziej koncentrowali się na uważnej grze w defensywie. W 69. min. nadarzyła się im jednak okazja do zdobycia gola. Piotr Zieliński otrzymał w polu karnym podanie, przymierzył w długi róg, lecz piłka po interwencji bramkarza uderzyła w słupek. Mecz coraz bardziej zmierzał ku bezbramkowemu rozstrzygnięciu, lecz w 83. min. zamarła ławka rezerwowych gości. David Ospina urządził sobie we własnym polu karnym chocholi taniec z piłką, dopadł do niego Immobile i po przejęciu futbolówki oddał strzał z ostrego kąta na bramkę przyjezdnych. Ratującemu sytuację obrońcy zabrakło centymetrów i piłka przekroczyła linię bramkową. Prowadzenie 1-0 strzelec gola mógł podwyższyć w 87. min., ale tym razem Ospina kapitalnie interweniował. Nie miało to już większego znaczenia w tej rywalizacji. Grający przez całe spotkanie reprezentanci Polski nie mieli powodów do radości. Arkadiusz Milik był zbyt mało widoczny, natomiast Piotr Zieliński dużo pracował w polu i miał tą jedną swoją sytuację, niemniej bramkarz Lazio  był lepszy.

SS LAZIO  1:0   SSC NAPOLI

Immobile 83.

S.S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Leiva (81. Valon Beriša), Alberto (90+2. Jony), Lulić (C) – F. Caicedo (65. Cataldi), Immobile.
SSC Napoli: Ospina – Hysaj, Manolás, Di Lorenzo, Rui – Allan (84. F. Llorente), Ruiz, P. Zieliński – Callejón (89. Elmas), Milik, L. Insigne (C) (90+3. Lozano).