Serie A: Męczarnie Fiorentiny zakończone zwycięstwem. Grali Polacy

Aktualizacja: 25 sty 2023, 10:42
6 paź 2019, 15:10

W pierwszym niedzielnym spotkaniu włoskiej Serie A Fiorentina ostatecznie pokonała Udinese 1:0. Czyste konto zdołał zachować Bartłomiej Drągowski, a w końcowych minutach na placu gry pojawił się Szymon Żurkowski.

Pojedynek na Stadio Artemio Franchi niestety nie przyniósł zbyt wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i rzadko kiedy piłkarze obu drużyn gościli pod bramką rywali. Taki stan rzeczy sprawił, że bezbramkowy remis utrzymywał się aż do 72. minuty. Wtedy to Erick Pulgar dobrze dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie najwyżej zdołał wyskoczyć Nikola Milenkovic, który głową wpakował piłkę do siatki.

Chwilę później przyjezdni mogli bardzo szybko wyrównać stan rywalizacji. Kevin Lasagna znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Drągowskim, ale to Polak wyszedł zwycięsko z tej konfrontacji. Na ostatnie dziesięć minut na placu gry pojawił się Szymon Żurkowski. Młody pomocnik miał nawet swoją sytuację do zdobycia bramki, ale został w ostatniej chwili zablokowany przez jednego z defensorów rywali. Ostatecznie więcej bramek w meczu już nie padło i zakończył się on wynikiem 1:0. Łukasz Teodorczyk całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

6 październik, 12:30- Serie A
Fiorentina 1:0 Udinese