Serie A: Milan wygrywa. Piątek na ławce!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 14:06
24 sty 2020, 22:38

W spotkaniu inaugurującym 21. kolejkę włoskiej Serie A, AC Milan pokonał na wyjeździe Brescię Calcio 1:0. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Krzysztof Piątek.

Po pierwszej, dość wyrównanej połowie, w której oba zespoły stworzyły kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale nie wykazały się zbyt wysoką skutecznością, mieliśmy remis 0:0.

Na pierwszego gola kibicom zgromadzonym na stadionie przyszło poczekać do 71. minuty. Na listę strzelców uderzeniem z niewielkiej odległości, po sporym zamieszaniu w polu karnym wpisał się Ante Rebić. Chorwat na murawie pojawił się w 58. minucie zmieniając na niej Rafaela Leao.

Bramka ta dała drużynie prowadzonej przez Stefano Pioliego trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu, które pozwoliło Milanowi awansować na szóstą lokatę w ligowej tabeli. Z kolei dla gospodarzy była to już 14 porażka w bieżących rozgrywkach, która nie poprawiła ich nieciekawej sytuacji w walce o utrzymanie.

Brescia Calcio 0:1 AC Milan
71. Ante Rebić

Brescia Calcio: Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor, Matějů – Bisoli, Tonali, Dessena (70. Ndoj) – Rômulo Rômulo – Torregrossa (C), Ayé (78. Al. Donnarumma)

AC Milan: G. Donnarumma – Conti, Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Castillejo, Kessié, Binnásir, Çalhanoğlu (77. Krunić) – Ibrahimović, Leao (58. Rebić)