Serie A: Napoli pokonało były klub Zielińskiego

26 lis 2017, 17:21

SSC Napoli udanie rozpoczęło 14. kolejkę rozgrywek Serie A, zespół w którym występuje Piotr Zieliński pokonał Udinese Calcio 1:0, dzięki czemu jest nowym liderem włoskiej ligi.

Napoli od początku miało problemy z przebiciem się przez szczelną defensywę gospodarzy, dużo było biegania ale przez długi czas nic z tego nie wynikało. Przełomowa była 31. minuta i bramka dla gości, której autorem był Jorginho. Wszystko za sprawą rzutu karnego, wywalczył go Christian Maggio, który zaskoczył obronę Udinese szybkim atakiem na skraju pola karnego. Choć bramkarz dobrze wyczuł zamiary strzelającego to z dobitką nie miał już szans i Napoli prowadziło 1:0.

Polski pomocnik – Piotr Zieliński bardzo dobrze znał swojego dzisiejszego rywala, był to bowiem jego poprzedni klub, przeciwko któremu z resztą bardzo dobrze mu się ostatnio grało. Trener wolał jednak oszczędzić Zielińskiego i dał mu zaledwie 12 ostatnich minut spotkania. Udinese miało jedną fantastyczną okazję w drugiej połowie, po której naprawdę powinien być remis, niestety dla gospodarzy setkę zmarnował Kevin Lasagna i to goście mogli wracać do domu z trzema punktami na koncie oraz pozycją lidera Serie A.

Udinese Calcio – SSC Napoli 0:1 (0:1)
Bramki: Jorginho 33′.

Składy:

Udinese: Simone Scuffet – Silvan Widmer, Danilo, Gabriele Angella – Samir, Antonin Barak, Seko Fofana (74′ Jakub Jankto), Andrija Balić (83′ Riad Bajić), Ali Adnan – Rodrigo De Paul – Stipe Perica (60′ Kevin Lasagna)

Napoli: Pepe Reina – Christian Maggio, Vlad Chiriches, Kalidou Koulibaly, Elseid Hysaj – Allan, Jorginho (70′ Amadou Diawara), Marek Hamsik (83′ Marko Rog) – Jose Callejon, Dries Mertens, Lorenzo Insigne (78′ Piotr Zieliński)