Serie A: Napoli wygrało z Torino. Ekipa Zielińskiego i Milika coraz wyżej w tabeli

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:23
29 lut 2020, 23:21

W meczu objętym 26. kolejką spotkań Serie A SSC Napoli zwyciężyło Torino FC 2-1 i pnie się coraz wyżej w ligowej tabeli. Piotr Zieliński zagrał cały mecz w drużynie z Neapolu, zaś Arkadiusz Milik został zmieniony kwadrans przed zakończeniem.

W pierwszej połowie gospodarze stworzyli kilka sytuacji do zdobycia gola, a jedną z nich wykorzystali. W 19. min. dośrodkowanie z rzutu rożnego Insigne, Manolas zamienił strzałem głową na gola.

Wcześniej szansę na otwarcie wyniku strzałem z narożnika pola karnego miał Arkadiusz Milik, lecz kapitalną okazją popisał się w bramce Torino Sirigu. Ponadto dwie okazje bramkowe miał jeszcze w 25. min. i 30. min. Insigne, lecz w obydwu przypadkach turyński bramkarz był lepszy.

Początek drugiej połowy był podobny jak całego meczu. W 56. min. Milik otrzymał dobre zagranie od partnera, lecz za długo zwlekał z oddaniem strzału, a wślizg obrońcy udaremnił próbę reprezentanta Polski.

Kolejna okazja dla gospodarzy miała miejsce w 73. minucie. Z centralnych rejonów pola karnego strzelał Politano, ale Sirigu ponownie pokazał klasę. Dopiero za trzecią dogodną sytuacją w tej części pojedynku SSC Napoli wbiło drugiego gola. Dośrodkowanie Mertensa na dalszy słupek sprytnie zagarnął Do Lorenzo i piłka znalazła się w siatce. Ac Torino nie ustępowało i piłkarze tego zespołu też doczekali się trafienia. W doliczonym czasie gry trafił Edera, ale na wywiezienie z Neapolu remisu gościom zabrakło już czasu.

SSC NAPOLI  2:1 TORINO FC

Manolas 19., Di Lorenzo 82. – Edera 90. (+1)

SSC Napoli: Ospina – Di Lorenzo, Manolás, Nikola Maksimović, Hysaj – Ruiz, Lobotka (80. Allan), P. Zieliński – Politano (84. Elmas), Milik (75. D. Mertens), L. Insigne.

Torino FC: Sirigu – Izzo, N`Koulou, Bremer – De Silvestri, Rincón (84. Edera), Baselli (66. Meïté), Ansaldi – Lukić, Belotti , Zaza (83. Verdi).