[WIDEO] Serie A: Napoli wymęczyło zwycięstwo. Bardzo dobry Zieliński!

30 kwi 2017, 22:51

Napoli w hicie 34. kolejki włoskiej Serie A pokonało na wyjeździe Inter Mediolan 1:0. Bardzo dobrze zaprezentował się Piotr Zieliński, w końcówce na placu gry pojawił się także Arkadiusz Milik.

W niedzielnym hicie Serie A Inter Mediolan podejmował przed własną publicznością walczące o pozycje wicelidera SSC Napoli. Od pierwszego gwizdka na murawie oglądaliśmy Piotra Zielińskiego, z kolei Arkadiusz Milik rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych.

Od pierwszych minut inicjatywę w meczu przejęli podopieczni Maurizio Sarriego, którzy zepchnęli bezradny Inter do głębokiej defensywy. W 21. minucie przebojową indywidualną akcją popisał się Mertens, wpadł w pole karne, ale został zatrzymany przez Handanovicia. Kolejną groźną akcję Napoli przeprowadziło niespełna dziesięć minut później, a jej głównym architektem był Piotr Zieliński. Reprezentant Polski kapitalnym podaniem, przecinającym dwie linie obsłużył Mertensa, Belg podciął piłkę nad interweniującym bramkarzem, jednak piłka o włos minęła słupek.

Ostatni kwadrans spotkania należał bez wątpienia do przyjezdnych, którzy kombinacyjną grą zupełnie zdominowali rywali. W 37. minucie Insigne rozegrał dwójkową akcję z Zielińskim, Polak wyłożył mu piłkę na strzał, ale 26-letni Włoch uderzył nieczysto. Kiedy wydawało się, że Inter zdoła dowieźć bezbramkowy remis do końca pierwszej połowy, katastrofalny błąd na piątym metrze popełnił Nagatomo. Japończyk sprezentował piłkę Jose Callejonowi, który z ostrego kąta umieścił ją w siatce.

Druga połowa nie przyniosła zmiany wydarzeń na boisku. Nadal stroną dominującą było Napoli, które stwarzało sobie lepsze okazje i kontrolowało przebieg gry.

W 64. minucie niespodziewanie plac gry opuścił świetnie spisujący się na San Siro Piotr Zieliński. Szkoleniowiec Napoli najwidoczniej chciał zabezpieczyć środek pola dlatego zamienił reprezentanta Polski na Chorwata Marko Roga.

W 81. minucie na murawie pojawił się drugi z reprezentantów Polski, Arkadiusz Milik. 22-latek ożywił grę gości, często wychodził do podań jednak w ostatnich dziesięciu minutach podopieczni Sarriego byli skupieni głównie na obronie wyniku.

W tabeli Serie A Napoli ma już tylko jeden punkt straty do Romy, która dziś w derbach Rzymu uległa Lazio 3:1. Inter z kolei kontynuuje fatalną passę sześciu meczów bez zwycięstwa (dwa remisy i cztery porażki) zajmując siódme miejsce.