Strona główna Piłka nożna Serie A: Piątek jednym z najgorszych w derbach Mediolanu według włoskich mediów!

Serie A: Piątek jednym z najgorszych w derbach Mediolanu według włoskich mediów!

0
https://www.milanlive.it

Krzysztof Piątek na pewno nie będzie dobrze wspominał sobotnich derbów Mediolanu, w których jego zespół uległ jako gospodarz Interowi 0-2. Polski napastnik został oceniony przez włoskie portale sportowe jako jeden z najsłabszych punktów “Rossonerich”.

24-latek rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy derbów Mediolanu. Niestety bez powodzenia w tej batalii zakończyło się to spotkanie dla naszego rodaka, który został też za swoją postawę na boisku srogo oceniony przez lokalne media.

Portal “calciomercato.com” ocenił Polaka na “5,5” (w 10-punktowej skali), dodając że:

“Pracował, uczestniczył w budowaniu akcji, ale rzadko był widoczny w polu karnym. W takim meczu szanse liczone są na palcach jednej ręki, jedna zmarnowana może się zemścić”.

Włoska część serwisu “Fox Sports” uznała Piątka jako jednego z trzech najsłabszych graczy całych derbów, dając mu notę “5”.

“Chciał uciszyć krytykę po tym jak strzelił gola z rzutu karnego przeciwko Weronie. W pierwszych dwóch kolejkach zagrał słabo. W czwartej zaliczył kolejny nieudany występ. Powinien dawać więcej w ofensywie, unosić zespół, ale zamiast tego zwiedza. Dostał podanie od Leao pod koniec pierwszej połowy, ale uderzył za wysoko. Później zniknął. Stefan de Vrij nie miał za wiele pracy z nim. Duch” – ocenia portal.

Podobną ocenę napastnikowi wystawiły strony “Fantamagazine” oraz “TUTTOmercatoWEB”:

“Osamotniony w defensywnym uścisku Interu. Niewystarczająco wydajny: bardziej ze względu na własne braki, które są widoczne”.

“Zagrał kilka dobrych piłek, zabrakło mu wykończenia pod koniec pierwszej połowy” – uzasadniają włoscy dziennikarze.

Nie inaczej grę Piątka widzieli eksperci “eurosport.it”, którzy także wystawili mu notę “5”:

“Przegrywał pojedynki z piłkarzami Interu i spudłował przy stanie 0:0. Skomplikowany moment dla polskiego napastnika” – skomentował serwis.

Najgorzej Polaka ocenił portal statystyczny “sofascore”, dla którego napastnik Milanu był drugim najgorszym zawodnikiem na murawie derbów Mediolanu. http://credit-n.ru/offers-zaim/joymoney-srochnye-online-zaymi.html

Komentarze