Serie A: Podział punktów w Bolonii. Dobry występ dwóch Polaków

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:09
19 sty 2020, 17:52

W meczu 20. rozdania Serie A Bologna zremisowała z Veroną 1-1. Prowadzenie dla miejscowych w pierwszej części gry uzyskał Bani, po zmianie stron wyrównał Borini. na boisku w Bolonii zagrało dwóch Polaków; całe spotkanie brami gospodarzy strzegł Łukasz Skorupski, zaś od 25. minuty szansę występu otrzymał również Tomasz Dawidowicz w barwach Verony.

Spotkanie drużyn środka tabeli mogło się podobać z uwagi na jakość gry, różnorodność akcji oraz zwrot sytuacji w ostatnich dwudziestu paru minutach zawodów. Jednocześnie to starcie było przebarwione wieloma faulami. Po jednym z nich w 25.min. gry plac gry musiał opuścić Kumbulla, a w jego miejsce szansę otrzymał Tomasz Dawidowicz. Zanotował on przyzwoity występ, przyczyniając się do zdobyczy punktowej swojej drużyny.

W pierwszej części gry inicjatywa należała do miejscowych, dla których gola strzelił w 20. min. Bani. Gracze Bolonii mieli jeszcze dwie okazje do podwyższenia rezultatu, ale ich nie wykorzystali. Do przerwy gospodarze prowadzili 1-0. Potem wynik zdeterminował poczynania obu drużyn na boisku i z kolei gracze Verony mieli więcej z gry, jednak nic z tego nie wynikało. Dopiero obraz meczu radykalnie zmienił się w 66.min., kiedy po faulu drugą  żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartka ukarany został strzelec gola dla Bali. Ekipa Verony co chwile konstruowała akcje kończące się w polu karnym miejscowych i pełne ręce pracy miał w bramce i na przedpolu Łukasz Skorupski. Polski bramkarz popisywał się znakomitymi interwencjami na linii, a także królował w polu karnym. Nie miał jednak szans w 81. min. spotkania, gdy do precyzyjnej wrzutce doszedł Borini i z 6. metrów ustalił wynik spotkania. Niemniej pozostałe interwencje Skorupskiego sprawiły, ze można mu przypisać uratowanie 1. punktu dla Bolonii. W doliczonym czasie gry znakomitym blokiem popisał się Dawidowicz, udaremniając we własnym polu karnym strzał rywala.

Drugi Polak w zespole Verony – Mariusz Stępiński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

BOLOGNA FC 1909   1:1   HELLAS VERONA FC

20. Bani – Borini 81.

Bologna FC 1909: Skorupski (C) – Tomijasu, Danilo, Bani, M’Baye – Orsolini, Domínguez (69. Paz), J. Schouten (69. A. Poli), R. Soriano, N. Sansone (63. Barrow) – Santander.
Hellas Verona FC: Silvestri – Rrahmani, Kumbulla (25. Dawidowicz), Günter – Faraoni, Veloso (C) (62. Borini), S. Amrabat, Lazović – Pessina, Zaccagni – Di Carmine (90+1. Pazzini).