Serie A: Porażka zespołu Polaków z Sassuolo!

Aktualizacja: 13 sty 2023, 13:58
9 lut 2020, 14:35

SPAL 2013 z Arkadiuszem Recą w składzie poniosło porażkę przed własną publicznością z Sassuolo Calcio (1:2) w meczu 23. kolejki Serie A. Cały mecz na ławce rezerwowych spędzili pozostali Polacy, Thiago Cionek oraz Bartosz Salamon.

Przed tym starciem zespół gospodarzy plasował się na ostatniej pozycji w tabeli z dorobkiem 15 punktów, tracąc do ostatniego bezpiecznego miejsca cztery oczka. Sassuolo z kolei miało na koncie 26 punktów i zajmowało miejsce w środkowej części tabeli.

Do przerwy prowadził zespół Polaków, po trafieniu z 23. minuty Kevina Bonifaziego. Wykorzystał on nie najlepszą interwencję obrońcy Sassuolo po stałym fragmencie gry i dobitką głową z kilku metrów wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po przerwie do siatki trafiali jednak już tylko przyjezdni. Najpierw w 65. minucie gola wyrównującego z rzutu karnego zdobył Francesco Caputo, a następnie bramkę na wagę trzech punktów zanotował Jeremie Boga. Cały mecz na ławce rezerwowych gości spędził pozyskany niedawno z Lechii Gdańsk Lukas Haraslin.

SPAL 2013 1:2 US Sassuolo Calcio
23. Bonifazi – 65. Caputo (kar.), 90. Boga (D. Berardi)

Spal: Beriša – Bonifazi, Vicari, Tomović – Espeto, Bryan Dabo (42. Murgia), Missiroli, L. Castro (59. Valoti), Reca – Petagna, Di Francesco (85. Valdifiori)

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Romagna, G. M. Ferrari, Kiriakopoulos – Obiang, Locatelli – D. Berardi, Traorè (46. Defrel), Boga – Caputo (90+2. Magnani)