Serie A: Roma deklasuje Cagliari, Zalewski upokorzył Wieteskę [WIDEO]

6 lut 2024, 09:01

W poniedziałkowy wieczór AS Roma bez większego problemu wygrała przed własną publicznością 4:0 z ekipą Cagliari. W drugiej połowie na murawie pojawili się Nicola Zalewski i Mateusz Wieteska. W jednej z akcji pierwszy z nich efektownie ograł drugiego na lewym skrzydle.

Efektowne zwycięstwo AS Romy

Po zwolnieniu Jose Mourinho, będący jego następcą Daniele De Rossi udanie rozpoczął pracę w roli trenera AS Romy. Legendarny piłkarz drużyny ze stolicy Włoch rozpoczął pracę od dwóch wygranych meczów po 2:1 – najpierw z Hellasem Werona, a następnie z Salernitaną.

W poniedziałkowy wieczór zespół z Rzymu grał u siebie w 23. kolejce Serie A z Cagliari. Roma była faworytem i potwierdził to wynik – wygrała bowiem 4:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Paulo Dybala, a po jednym trafieniu dołożyli Lorenzo Pellegrini i Dean Huijsen.

Zalewski efektownie ograł Wieteskę

Od pierwszych minut na murawie nie zobaczyliśmy ani jednego Polaka – trzeba było na to poczekać dopiero do drugiej połowy. W 55. minucie w drużynie AS Romy Nicola Zalewski zastąpił na boisku Stephane’a El Shaarawy’ego, natomiast w 67. minucie Mateusz Wieteska wszedł za Yerry’ego Minę.

Niedługo po zameldowaniu się na boisku, Polacy stoczyli pojedynek na lewej stronie boiska. Zalewski zakręcił Wieteską do tego stopnia, że właściwie jednym ruchem zrobił sobie miejsce na dośrodkowanie w pole karne. Obrońca Cagliari nie miał szans w tym pojedynku.

Dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu, AS Roma przesunęła się na 5. miejsce w tabeli Serie A i traci tylko jeden punkt do miejsca premiującego grą w Lidze Mistrzów. Cagliari natomiast otwiera strefę spadkową z liczbą 18 punktów.