Serie A: Sampdoria Genua wreszcie wygrywa na własnym stadionie!

Aktualizacja: 31 sty 2023, 08:08
24 lis 2019, 20:54

Mecz pomiędzy Sampdoria Genua (2:1) Udinese Calcio był pełen emocji. Sędzia pokazał, aż 5 żółtych kartek. Dwie z nich otrzymał Jajalo Mato (Udinese), który w konsekwencji zobaczył czerwoną kartkę i opuścił boisko już na początku drugiej połowy.

Pierwsze momenty spotkania należały do gospodarzy. Długo utrzymywali się przy piłce i konstruowali groźne akcje ofensywne. Obraz meczu zmienił się gdy do siatki w 29 minucie. trafił Nestorovski (Udinese). Goście po objęciu prowadzenia cofnęli się i szczelnie bronili dostępu do własnej bramki.

Karol Linetty zastąpił kontuzjowanego Bertolacciego tuż przed końcem pierwszej połowy. Wejście Polaka zmieniło obraz gry Sampdorii. W konsekwencji, tuż przed przerwą gola na wyrównanie strzelił Gabbiadini.

Goście fatalnie rozpoczęli drugą połowę spotkania. Czerwoną kartkę zobaczył Jajalo, czym mocno osłabił swój zespół w walce o korzystny rezultat. Linetty grał odpowiedzialnie. Łącznie wykonał 28 podań z 89% skutecznością. Polak zanotował 40 kontaktów z piłką i oddał 2 strzały na bramkę przeciwnika.

Wynik spotkania ustalił w 75 minucie. Ramirez. Dzięki zwycięstwu nad Udinese, piłkarze z Genui przerwali złą passę na domowym podwórku. Na wygraną u siebie czekali, aż 2 miesiące.

Pod sam koniec meczu na boisku pojawił się Łukasz Teodorczyk. Polski napastnik dostał zbyt mało czasu, aby dobrze wejść w mecz i w ostateczności nie zmienił rezultatu końcowego.

W podstawowym składzie gospodarzy zabrakło Bartosza Bereszyńskiego, który czeka na operację stawu kolanowego. Finalny termin powrotu będzie wiadomy dopiero po zabiegu uszkodzonej łąkotki.