Serie A: Skromne zwycięstwo Napoli! Milik poza kadrą meczową

Aktualizacja: 6 lut 2023, 14:15
16 lut 2020, 20:03

Zwycięstwem gości (1:0) zakończył się mecz 24. kolejki Serie A pomiędzy Cagliari Calcio a SSC Napoli. Decydującą bramkę zdobył Dries Mertens.

W wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się Sebastian Walukiewicz, który coraz częściej dostaje szanse gry od trenera Rolando Marana. Po stronie gości w podstawowym składzie wyszedł natomiast Piotr Zieliński. Poza kadrą meczową znalazł się z kolei Arkadiusz Milik, który zmaga się ze stanem zapalnym w kolanie.

W pierwszej połowie rywalizacji nie doczekaliśmy się bramek. W 26. minucie technicznym uderzeniem golkipera Cagliari próbował pokonać Zieliński, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Bliski szczęścia nieco później był również Elmas, ale jego strzał obronił Cragno.

Jedyna bramka w tym meczu padła w 65. minucie, kiedy technicznym uderzeniem popisał się Dries Mertens pokonując bramkarza rywala. Kilka minut później na murawie Walukiewicza zastąpił nieco bardziej doświadczony, Federico Mattiello. W samej końcówce meczu bliski gola na wagę remisu był Estończyk Ragnar Klavan, ale jego uderzenie z dystansu zdołał obronić David Ospina.

Cagliari Calcio 0:1 SSC Napoli
65. D. Mertens

Cagliari Calcio: Cragno – Pisacane, Walukiewicz (71. Mattiello), Klavan, Pellegrini – Nández, Cigarini (83. Birsa), Ionita – Pereiro (67. Paloschi), João Pedro (C) – Simeone

SSC Napoli: Ospina – Di Lorenzo, Manolás, Nikola Maksimović, Hysaj (80. Rui) – Ruiz, Demme (61. L. Insigne), P. Zieliński – Callejón (C) (67. Politano), D. Mertens, Elmas