Serie A: Strzelanina we Florencji! Grali Zieliński oraz Drągowski

24 sie 2019, 23:40

W drugim sobotnim spotkaniu 1. kolejki włoskiej Serie A Fiorentina po bardzo emocjonującym spotkaniu uległa 3:4 Napoli. W pierwszych jedenastkach obu drużyn zagrali nasi reprezentanci.

Pojedynek na Stadio Artemio Franchi między słupkami swojej bramki rozpoczął Bartłomiej Drągowski, zaś w drużynie przyjezdnych od pierwszej minuty wystąpił Piotr Zieliński. Zabrakło z kolei miejsca dla leczącego kontuzję Arkadiusza Milika oraz nowego nabytku Fiołków, Szymona Żurkowskiego.

W mecz lepiej weszli gospodarze którzy objęli prowadzenie już w 9. minucie. Zieliński zagrywa ręką w polu karnym i arbiter po weryfikacji VAR wskazuje na “wapno”. Do piłki podchodzi Erick Pulgar i zamienia jedenastkę na gola. Trafienie to dało gospodarzom dużo pewności siebie i zdecydowanie przeważali. Niestety dla nich to Napoli zdobyło bramkę wyrównującą. Stan rywalizacji w 38. minucie zmienił Mertens. Pięć minut później doszło do kuriozalnej sytuacji w polu karnym gospodarzy. Belg wykorzystał to, że na murawie leżał jeden z zawodników rywali i teatralnie padł zahaczając o jego nogi. Arbiter, nie wiedzieć czemu, wskazał na jedenastkę, a tę wykorzystał Insigne.

Po zmianie stron mecz był równie ciekawy. Podopieczni Vincenzo Montelli, podobnie jak i w pierwszej połowie, tak i teraz szybko zdobyli bramkę. W 52. minucie do remisu doprowadził Milenkovic. Nie upłynęły cztery minuty i wicemistrzowie Włoch znów prowadzili. Tym razem Bartłomieja Drągowskiego pokonał Jose Callejon. W obliczu niekorzystnego wyniku, w drużynie gospodarzy na placu gry pojawił się Kevin Prince Boateng. Decyzja ta okazała się być strzałem w dziesiątkę, bowiem już kilkadziesiąt sekund później wpisał się on na listę strzelców, a na tablicy świetlnej mieliśmy remis 3:3. Niestety dla miejscowej Fiorentiny ostatnie słowo należało do podopiecznych Carlo Ancelottiego, którzy zapisali na swoim koncie komplet punktów po trafieniu Lorenzo Insigne z 67. minuty.

Zarówno Bartłomiej Drągowski jak i Piotr Zieliński zagrali pełne 90 minut. Golkiper Fiołków nie zawinił przy żadnej z bramek. Inny z biało-czerwonych Szymon Żurkowski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Arkadiusza Milika zabrakło z kolei w kadrze meczowej Napoli.

24 sierpnia 2019, 20:45- Serie A
Fiorentina 3:4 Napoli
Pulgar 9′ (k), Milenkovic 52′, Boateng 65′; Mertens 38′, Insigne 43′ (k) 67′, Callejon 56′