Serie A: Świetny Szczęsny. Juventus w ostatnim kwadransie ratuje wynik meczu!

27 sty 2019, 22:43

W drugim z hitowych spotkań 21. kolejki włoskiej Serie A Juventus z Wojciechem Szczęsnym między słupkami pokonał na wyjeździe Lazio Rzym 1:2. Reprezentant Polski świetnie się spisywał zwłaszcza w pierwszej połowie.

Mimo iż faworytem meczu byli przyjezdni to pierwsza część gry zdecydowanie należała do Lazio. To Rzymianie kontrolowali przebieg spotkania nie pozwalając na wiele Starej Damie, a sami raz po raz gościli pod bramką Wojciecha Szczęsnego. Na ich nieszczęście reprezentant Polski był świetnie dysponowany i za każdym razem wychodził zwycięsko z pojedynków z rywalami. Bramkarz mistrzów Włoch najbardziej musiał się wykazać przy uderzeniach Ciro Immobile oraz Marco Parolo. Sami zawodnicy sami aż niedowierzali, że ich próby nie zatrzepotały w siatce.

Po przerwie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Nadal to miejscowi mieli przewagę, jednak już nie tak druzgocącą. W 59. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najsłabszy dziś na placu gry Emre Can głową skierował piłkę do własnej bramki. Sytuacja ta sprawiła, że Maximiliano Allegri musiał sięgnąć po rezerwowych. Włoski szkoleniowiec wprowadził na plac gry Federico Bernardeschiego oraz Joao Cancelo i decyzja ta okazał się być świetna. Portugalczyk najpierw sam wpakował piłkę do bramki, a potem wywalczył karnego którego pewnie wyegzekwował Cristiano Ronaldo.

Ostatecznie Juventus pokonał 2:1 Lazio i ma już 11 punktów przewagi nad drugim w tabeli Napoli.

Lazio 1:2 Juventus