Serie A: Szczęsny wygrał w pojedynku polskich bramkarzy, ale mógł zachować czyste konto

Aktualizacja: 1 lis 2015, 13:58
17 paź 2015, 21:14

Dzisiejszego wieczora obserwatorzy włoskiej Serie A mogli oglądać starcie, w którym po obu stronach między słupkami stali Polacy. Ostatecznie lepsza okazała się AS Roma, która pokonała 3:1 (0:0) Empoli.

Zarówno Wojciech Szczęsny, jaki i wypożyczony właśnie z Romy do Empoli Łukasz Skorupski, zanotowali pełne 90 minut. Piotr Zieliński nie mówł zameldować się na murawie, ponieważ w poprzedniej kolejce otrzymał czerwoną kartkę. W 9. minucie Gervinho po otrzymaniu prostopadłego podania od Alessandro Florenziego, stanął przed szansą na zdobycie gola. Łukasz Skorupski nie musiał jednak interweniować, gdyż wybiciem wślizgiem wyręczył go Lorenzo Tonelli. 25-letni stoper Empoli po raz drugi uratował swój zespół przed stratą gola w 32. minucie, kiedy to przeszkadzał Gervinho tak skutecznie, że Iworyjczyk oddał strzał, który wyłapał polski bramkarz.

Goście bardzo szybko odpowiedzieli groźną akcją, lecz wówczas po strzale z kilkunastu metrów wykazał się Szczęsny. W 54. minucie arbiter odgwizdał rzut wolny po faulu na Florenzim. Do piłki oddalonej 21 metrów od bramki podszedł Miralem Pjanić i pewfekcyjnym strzałem nie dał szans Skorupskiemu, wyprowadzając rzymian na prowadzenie. Już trzy minuty później Polak ponownie musiał wyjmować piłkę z siatki. Pokonał go uderzeniem głową po rzucie rożnym Daniele De Rossi, który tym samym okrasił golem swój jubileusz – mecz numer 500. w barwach Romy.

W 69. minucie wprowadzony w drugiej połowie Radja Nainggolan świetnie dograł do Gervinho, a 28-latek po szarży lewym skrzydłem podam Mohamedowi Salahowi, który bez problemów trafił do siatki. Skorupski znowu nie miał wiele do powiedzenia. Co innego można powiedzieć o Wojciechu Szczęsnym, który skapitulował w 75. minucie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Marcel Büchel. Płaskie uderzenie reprezentanta Lichtensteinu po rękach reprezentanta Polski odbiło się od wewnętrznej części słupka i wpadło do siatki. W końcówce Szczęsny nieco zrehabilitował się broniąc strzał wprowadzonego chwilę wcześniej 19-letniego Alessandro Piu.