Serie A: Trwa świetna passa Empoli, doskonały występ Polaków

13 gru 2015, 16:46

Empoli z dwoma Polakami w składzie wygrało trzeci mecz z rzędu w włoskiej Serie A. Dzięki zwycięstwu 3:0 nad Carpi zespół Łukasza Skorupskiego i Piotra Zielińskiego awansuje do górnej połowy tabeli.

W spotkaniu 16. kolejki włoskiej Serie A między Empoli a Carpi zdecydowanym faworytem byli gospodarze, w których barwach od 1. minuty zagrali Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński. Pierwszy z nich jest obecnie w życiowej formie, od trzech meczów nie przepuścił ani jednej bramki. Z kolei Zieliński asystował dzisiaj przy pierwszym trafieniu, którego autorem był Maccarone.

Kolejną bramkę Maccarone zdobył zdobył w 61. minucie, a oba trafienia doświadczonego Włocha przedzieliła bramka zdobyta przez Saponarę. Empoli nie pozostawiło rywalom szans i zadając mocne trzy ciosy po przerwie powaliło ich na deski.

Łukasz Skorupski rozegrał pełne spotkanie, a Piotr Zieliński został zmieniony w 70. minucie. W drużynie Carpi zabrakło miejsca dla Kamila Wilczka, który dołączył do włoskiego beniaminka w poprzednim oknie transferowym.

Empoli w szesnastu meczach zgromadziło 24. punkty, tyle samo co zajmująca siódme miejsce w tabeli Atalanta Bergamo.

Empoli-Carpi 3:0 (Maccarone 46′, 61′ Saponara 51′)