Serie A ukarała Milika i Allegriego. Kuriozalne decyzje ws. meczu Juventusu

14 wrz 2022, 10:01

Serie A postanowiła nałożyć kary na Arkadiusza Milika, Massimiliano Allegriego i Juana Cuadrado. Całą trójkę zawieszono na jeden mecz. Trener Juventusu Turyn dodatkowo będzie musiał uiścić karę grzywny. Wszystko ma związek z końcówką meczu pomiędzy “Starą Damą” i US Salernitaną.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Serie A nałożyła kary na Milika, Cuadrado i Allegriego

W niedzielę Juventus Turyn mierzył się z US Salernitaną. Po pierwszej połowie w lepszych nastrojach byli z pewnością goście, którzy do przerwy prowadzili 2:0. W drugiej części potyczki “Stara Dama” rzuciła się do odrabiania strat i już w doliczonym czasie gry gola na wagę zwycięstwa strzelił Arkadiusz Milik. Po analizie VAR sędzia Matteo Marcenaro nie uznał trafienia Polaka.

Co więcej, polski napastnik otrzymał drugą żółtą – i w efekcie czerwoną – kartkę. Kartoniki tego samego koloru ujrzeli Juan Cuadrado oraz trener Massimiliano Allegri. Dopiero później okazało się, że arbitrzy popełnili błąd i ograbili naszego rodaka z gola. Wszystko przez brak dostępu do kamery, która jawnie pokazywała, że Candreva wyznacza linię spalonego.

Włoskie Stowarzyszenie Arbitrów poinformowało natomiast, że nie wyciągnie konsekwencji wobec sędziów rzeczonego pojedynku. Z kolei Włoska Komisja Ligi podjęła decyzję o ukaraniu zawieszeniem na jeden mecz Milika, Cuadradao oraz Allegriego. Trener Juventusu będzie musiał dodatkowo zapłacić 15 tysięcy euro za obrazę sędziego.

Farsa w Serie A trwa więc w najlepsze. “Stara Dama” straciła istotne dwa punkty, które znacznie zbliżyłby ją do prowadzącego w tabeli włoskiej ekstraklasy Napoli. Arkadiusz Milik stracił bramkę, zaś portfel szkoleniowca Juventusu uszczuplił się o 15 tysięcy euro. Sędziowie? Bez winy. Nawet bez skruchy. I na domiar złego – bezkarni.