Serie A: Wielkie emocje w Rzymie! Lazio pokonało Juventus

Aktualizacja: 1 lut 2023, 09:31
7 gru 2019, 22:52

Po pasjonującym spotkaniu Lazio pokonało przed własną publicznością Juventus Turyn (3:1) w hicie 15. kolejki Serie A. Wojciech Szczęsny obronił rzut karny, ale nie uchronił swojej drużyny przed porażką.

Juventus na prowadzenie wyjść mógł już w 10. minucie rywalizacji. Mocny strzał Paulo Dybali zdołał jednak obronić Tomas Strakoša, chroniąc Lazio przed utratą bramki. 24-letni Albańczyk nie miał nic do powiedzenia kilkanaście minut później, kiedy został pokonany przez Cristiano Ronaldo. Rodrigo Bentancur wyłożył Portugalczykowi piłkę niemal na pustą bramkę, a popularny “CR7” zrobił to, co do niego należało – skierował ją do siatki. Odpowiedź gospodarzy, dość niespodziewanie nadeszła tuż przed przerwą. Luis Alberto zacentrował futbolówkę w pole karne, a tam najlepiej zachował się Luiz Felipe, który skierował ją do bramki, doprowadzając do wyrównania.

W 69. minucie czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na wolną pozycję Manuelu Lazzarim otrzymał Juan Cuadrado. Lazio bardzo szybko wykorzystało grę w przewadze. Już w 74. minucie Sergej Milinković-Savić pokonał Wojciecha Szczęsnego, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Niedługo potem, Polak sfaulował rywala w polu karnym, za co sędzia podyktował rzut karny. Do “jedenastki” podszedł Ciro Immobile, ale nie był w stanie pokonać Szczęsnego, który popisał się podwójną interwencją.

W samej końcówce zepchnięte pod własne pole karne Lazio, przeprowadziło zabójczą kontrę, którą bramką na 3:1 sfinalizował Felipe Caicedo, pieczętując tym samym zwycięstwo gospodarzy.

S.S. Lazio 3:1 Juventus Turyn
45+1. Luiz Felipe (Alberto), 74. S. Milinković-Savić (Alberto), 90+5. F. Caicedo – 25. Ronaldo (Bentancur)

S.S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić (90. F. Caicedo), Leiva, Alberto (76. Parolo), Lulić – Immobile (85. Cataldi), Correa

Juventus Turyn: Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, de Ligt, Aléx Sandro – Bentancur (40. Can), Pjanić, Matuidi – Bernardeschi (71. Danilo) – Dybala (80. Higuaín), Ronaldo