Strona główna Piłka nożna Serie A: Włoskie media dość nisko oceniły Polaków za minioną kolejkę!

Serie A: Włoskie media dość nisko oceniły Polaków za minioną kolejkę!

0
Foto: gazzettafannews.it

Niezbyt dobre noty zebrali Polacy za minioną kolejkę Serie A. Największy włoski dziennik sportowy, La Gazetta dello Sport najwyżej oceniła Thiago Cionka, którego zespół pokonał Lazio. Środkowy obrońca otrzymał notę 6,5 (w skali 1-10; im wyższa tym lepsza). 

W starciu pomiędzy SPAL 2013 a Lazio w barwach gospodarzy udział wziął również Arkadiusz Reca. Reprezentant kraju nie zanotował jednak zbyt dobrego występu, w efekcie czego opuścił murawę już w 62. minucie. Od LGdS otrzymał notę 5 (najsłabszy w zespole). Poza kadrą meczową SPAL znalazł się z kolei kontuzjowany Bartosz Salamon.

We wczorajszym starciu pomiędzy Hellasem Verona a AC Milan, w podstawowym składzie znalazło się dwóch Biało-Czerwonych. W barwach gospodarzy zadebiutował Mariusz Stępiński, z kolei w ekipie gości kolejny występ zanotował Krzysztof Piątek. O ile były napastnik Cracovii, za trafienie z rzutu karnego oraz nieuznaną bramkę z akcji dostał ocenę 6 (neutralna), o tyle Stępiński za szybko otrzymaną czerwoną kartkę dostał notę 5 (najsłabszy w meczu).

W przypadku pozostałych Polaków na notę 6 wg LGdS zapracowali również Drągowski, Linetty, Skorupski, Szczęsny oraz Zieliński, natomiast pół punktu mniej otrzymał Bereszyński. Oceniony nie został z kolei Żurkowski, który na murawie w starciu Fiorentiny z Juventusem pojawił się w ostatnich minutach.

Komentarze