Serie A: Wszołek rozgrywa pełne 90 minut, Furman wciąż bez debiutu

20 mar 2016, 16:51

W meczu 30. kolejki włoskiej Serie A, piłkarze Hellas Werona przegrali przed własną publicznością z Carpi FC 1909 2-1, i tym samym jedną nogą są już w rozgrywkach Serie B. Paweł Wszołek rozegrał całe spotkanie, natomiast Dominik Furman wciąż pozostaje bez debiutu w barwach gospodarzy.

Mecz pomiędzy Hellas Werona a Carpi FC 1909 bez wątpienia nazwać można było derbami dolnej części tabeli. Oba zespoły przed spotkaniem okupowały dwie ostatnie pozycje w zestawieniu Serie A, tym samym realnie spoglądały w kierunku występu w II lidze. Piłkarze Delneriego nie wygrali meczu już od miesiąca. Natomiast goście w ostatniej kolejce uporali się wprawdzie z Frosinone (2:1), było to jednak zwycięstwo z drużyną, która także drży przed widmem spadku do Serie B. Kryzys, kryzys, kryzys takie głosy słychać było zarówno na Stadio Marc’Antonio Bentegodi w Weronie jaki i w pięknej Modenie. Dzisiejszy mecz miał wyciągnąć jedną z drużyn z przysłowiowego dołka, natomiast przegraną praktycznie pozbawić szans na utrzymanie.

Mecz rozegrany w niedzielne popołudnie nie był porywającym widowiskiem, choć w niektórych momentach wprawiał w osłupienie przybyłych na niego kibiców. Bramka na 1-0 padała tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania. W 42 minucie meczu, bramkarza gospodarzy, po pięknej, indywidualnej akcji, pokonał Antonio Di Gaudio. Dla włoskiego napastnika była to dopiero druga bramka w tym sezonie. Ostatni raz golkipera rywali pokonał w sierpniu 2015 roku, w przegranym 2:1 spotkaniu z Interem Mediolan. Nieoczekiwanie w 63 minucie spotkania gospodarze wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Federico Vivianiego, piłkę do bramki głową skierował Mołdawianin Artur Ionita. Kibice zgromadzeni na Stadio Marc’Antonio Bentegodi, nie cieszyli się długo z remisu. Cztery minuty później Kevin Lasagna popisał się przepięknym strzałem z rzutu wolnego, po którym futbolówka znalazła się w samym okienku bramki strzeżonej przez Pierluigiego Golliniego. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Paweł Wszołek, natomiast Dominik Furman w dalszym ciągu pozostaje bez debiutu w barwach Hellas Werona.