Serie A: Wymęczone zwycięstwo Milanu nad SPAL. Grali Polacy!

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:29
31 paź 2019, 22:57

W meczu 10. kolejki Serie A AC Milan pokonał przed własną publicznością SPAL (1:0) po trafieniu Suso. W barwach gospodarzy wystąpił Krzysztof Piątek, natomiast po przeciwnej stronie boiska obejrzeliśmy Arkadiusza Recę oraz Thiago Cionka.

W pierwszej dość bezbarwnej połowie nieznaczną przewagę miał zespół Stefano Pioli’ego. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia Milan miał w 12. minucie, kiedy Samuel Castillejo po zgraniu piłki od Piątka uderzył w poprzeczkę. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis co kibice “Rossonerich” skwitowali gwizdami.

Chwilę po przerwie Milan ruszył do ataku i po dośrodkowaniu Paquety piłkę do siatki skierował Hernandez. Sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej u Fracuza i gol nie został przez niego uznany. W 57. minucie na murawie w miejsce Castillejo pojawił się Suso i jest to o tyle istotne, że niedługo później wpisał się na listę strzelców. Hiszpan oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego, który całkowicie zaskoczył Etrita Berishę. W 72. minucie swoją szansę na gola miał Krzysztof Piątek, ale jego strzał z kilkunastu metrów obronił albański golkiper SPAL. Świetną interwencją Berisha popisał się również nieco później, kiedy z niedużej odległości uderzył Paqueta. W 82. minucie boisko opuścił Arkadiusz Reca, a jego miejsce na murawie zajął Jacopo Sala. SPAL do końca walczyło o choćby remis, ale nie dało rady wyrwać zwycięstwa Milanowi, dla którego był to dopiero czwarty triumf w bieżących rozgrywkach.

AC Milan 1:0 SPAL 2013
63. Suso

AC Milan: G. Donnarumma – Duarte, Musacchio (46. Calabria), A. Romagnoli, Hernández – Paquetá (88. Bonaventura), Binnásir, Kessié – Castillejo (57. Suso), K. Piątek, Çalhanoğlu

Spal: Beriša – Cionek, Vicari, Tomović – Espeto (82. Paloschi), Murgia, Missiroli (71. Valoti), Kurtić, Reca – Petagna, Floccari