Serie A: Wymęczone zwycięstwo Napoli

19 lis 2016, 19:55

W meczu 13. kolejki włoskiej Serie A Udinese podejmowało przed własną publicznością Napoli. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2. Kibice zgromadzeni na Stadio Friuli obejrzeli bardzo emocjonujące widowisko.

Pierwsza połowa była wyrównana, z delikatnym wskazaniem na drużynę gości. Żadna ze stron nie potrafiła jednak strzelić w tej części gry bramki.

Drugie 45 minut znakomicie rozpoczęli goście z Neapolu, którzy już po 2 minutach objęli prowadzenie w tym spotkaniu. A swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu po kombinacyjnej akcji zespołowej zdobył Lorenzo Insigne. Ten sam zawodnik 10 minut później podwyższył wynik spotkania wykorzystując koszmarny błąd obrońców rywali.

Taki stan utrzymał się tylko przez dwie minuty kiedy to wspaniałe dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Stipe Perica. Wynik 1:2 utrzymał się już do ostatniego gwizdka, choć obie ekipy miały jeszcze okazje do zmiany wyniku.

Reprezentant Polski, Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 72. minucie gry i pokazał się z dobrej strony w meczu przeciwko swojej byłej drużynie. Niewiele zabrakło, a polski pomocnik kończyłby mecz z asystą, lecz jego podanie świetnie przeciął bramkarz gospodarzy.

Po tym zwycięstwie Napoli wskoczyło na 4 miejsce w tabeli, na ten momemt drużyna Zielińskiego traci 6 punktów do Juventusu, który dziś zmierzy się z Pescarą. Udinese natomiast, zajmuje 14 pozycje z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową.

Udinese 1:2 Napoli