Serie A: Wysoka wygrana Sassuolo nad SPAL. Cały mecz Cionka, Reca na ławce!

Aktualizacja: 13 kwi 2023, 07:47
22 wrz 2019, 14:55

W ramach 4. kolejki włoskiej Serie A, Sassuolo Calcio pokonało SPAL 2013 (3:0), w barwach którego występuje aż trzech Polaków. Niestety tylko jeden z nich zameldował się dziś na murawie.

Poza kadrą meczową gości znalazł się kontuzjowany Bartosz Salamon. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Arkadiusz Reca, natomiast od pierwszej do ostatniej minuty zagrał jedynie Thiago Cionek.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 26. minucie meczu. Grégoire Derfel ruszył z piłką w kierunku bramki rywala, ściągając na siebie dwóch obrońców, a następnie odegrał ją do niekrytego Francesco Caputo, który mocnym strzałem po ziemi wyprowadził Sassuolo na prowadzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy Caputo ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po zgraniu głową przez Domenico Berardiego i potężnym uderzeniu w samo okienko.

Na początku drugiej odsłony starcia doszło do sporego zamieszania w polu karnym SPAL, w którym najlepiej odnalazł się Alfred Duncan. 26-letni Ghańczyk strzałem z ostrego kąta ustalił wynik meczu na 3:0.

US Sassuolo Calcio 3:0 SPAL 2013
26. Caputo (Derfel), 45+2. Caputo (D. Berardi), 50. Duncan (D. Berardi)

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Chiricheş, G. M. Ferrari, Peluso – Duncan, Obiang, Traorè (63. Magnanelli) – D. Berardi, Caputo (72. Locatelli), Derfel (79. Boga)

Spal 2013: Beriša – Vicari, Cionek, Tomović (76. Felipe) – Espeto, Kurtić, Murgia, Missiroli, D’Alessandro (25. Sala) – Di Francesco (65. Floccari), Petagna