Serie A: Zdziesiątkowany Juventus ogrywa Cagliari. Czyste konto Szczęsnego

2 kwi 2019, 23:21

Zdziesiątkowany przez kontuzje Juventus pewnie pokonał Cagliari 2:0 w spotkaniu w ramach 30. kolejki Serie A. Wojciech Szczęsny zanotował swoje jedenaste czyste konto w sezonie.

Stara Dama do meczu z Cagliari przystąpiła zdziesiątkowana. W ekipie prowadzonej przez Maxa Allegriego zabrakło m.in. Cristiano Ronaldo, Paulo Dybli, Douglasa Costy czy Mario Mandzukicia. Między słupkami bramki gości stanął tradycyjnie Wojciech Szczęsny.

Pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść mistrzów Włoch którzy nawet na chwilę nie dopuszczali do głosu miejscowych. W 22. minucie Moise Kean bardzo dobrze powalczył bez piłki naciskając swojego rywala czym wymusił go do wybicia futbolówki. Z narożnika dośrodkował Federico Bernardeschi, a polu karnym najwyżej wyskoczył Leonardo Bonucci który głową dał prowadzenie Juventusowi. Kolejne minuty to spokojniejsza gra Starej Damy która nie forsowała zbytnio tempa w efekcie czego wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po zmianie stron mecz trochę się wyrównał jednak to nadal podopieczni Allegriego kontrolowali przebieg starcia. Wojciech Szczęsny wyłapał kilka dośrodkowań, ale poważnie jego bramce nie zagrożono. W 85. minucie Bentancur dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne gdzie znajdował się Moise Kean, który pewnym strzałem ustalił wynik meczu.

Cagliari 0:2 Juventus