Serie A: Zespół Bartłomieja Drągowskiego podzielił się punktami z Parmą!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 16:22
3 lis 2019, 20:01

ACF Fiorentina zremisowała z Parmą Calcio (1:1) w ramach 11. kolejki włoskiej Serie A. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Bartłomiej Drągowski.

Spotkanie bardzo dobrze mogło rozpocząć się dla drużyny gości, jednak Hernani oddał zupełnie niecelny strzał z ostrego kąta. Na pierwszą bramkę kibice poczekać musieli do 40. minuty, bowiem na prowadzenie wyszli wówczas podopieczni Roberto D’Aversy. Świetne podanie na wolne pole od Juraja Kucki otrzymał Gervinho, który techniczną podcinką pokonał Drągowskiego. Odpowiedź Fiorentiny mogła nadejść natychmiastowo, gdyby z kilku metrów nie spudłował Kevin-Prince Boateng.

Gospodarze po zmianie stron osiągnęli zdecydowaną przewagę na murawie, efektem czego była wyrównująca bramka Gaetano Castrovilli’ego z 67. minuty. 22-letni Włoch najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Dalberta i mocnym uderzeniem głową pokonał polskiego golkipera, ustalając tym samym wynik rywalizacji. Cały mecz na ławce rezerwowych “Violi” spędził Szymon Żurkowski.

ACF Fiorentina 1:1 Parma Calcio
67. Castrovilli (Dalbert) – 40. Gervinho (Kucka)

ACF Fiorentina: Drągowski – Venuti, Milenković, Ranieri, Dalbert – Pulgar, Badelj (C), Castrovilli – R. Ghezzal (55. Vlahović), Boateng (85. Pedro), Chiesa

Parma Calcio: Sepe – Darmian, Iacoponi, Dermaku, Gi. Pezzella (68. Barillà) – Kucka, Hernani, Scozzarella – Kulusevski (84. Gagliolo), Gervinho (C), Karamoh (74. Sprocati)