Serie A: Zespół Łukasza Skorupskiego uległ Interowi!

Aktualizacja: 1 lut 2023, 09:37
2 lis 2019, 19:55

Bologna FC z Łukaszem Skorupskim w bramce przegrała z Interem Mediolan (1:2) w meczu 11. kolejki Serie A. Decydującą bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Romelu Lukaku.

Już od pierwszych minut polski golkiper miał sporo pracy. W 9. minucie groźny strzał na jego bramkę oddał Lautaro Martínez, ale reprezentant Polski zdołał skutecznie interweniować. Inter bliski zdobycia bramki był też w 30. minucie, ale zespół gospodarzy uratował słupek. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Po przerwie kibice doczekali się większych emocji, bowiem ich ulubieńcy za sprawą trafienia Roberto Soriano zdołali wyjść na prowadzenie. Asystę przy jego bramce zanotował Mattias Svanberg. Odpowiedź Interu nadeszła w 75. minucie kiedy to Łukasza Skorupskiego pokonać zdołał Romelu Lukaku. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w doliczonym czasie meczu Inter otrzymał rzut karny. Do “jedenastki” podszedł Lukaku i pewnym strzałem zapewnił swojej drużynie trzy punkty i pozycję lidera tabeli.

Bologna FC 1:2 Inter Mediolan
59. R. Soriano (Svanberg) – 75., 90+1 Lukaku

Bologna FC 1909: Skorupski – M’Baye, Bani, Danilo, Krejčí – A. Poli (C) (72. Medel), Svanberg, R. Soriano (76. Džemaili) – Orsolini, Palacio, N. Sansone (84. Santander)

Inter Mediolan: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Lazaro (85. Politano), Gagliardini (71. Vecino), Brozović, Barella, Biraghi (74. Candreva) – Lukaku, Lautaro Martínez