Serie A: Zmienne szczęście polskich bramkarzy. Szczęsny wybronił jedenastkę

21 wrz 2016, 22:56

W środowych spotkaniach 5. kolejki włoskiej Serie A swoje umiejętności zademonstrowało dwóch polskich bramkarzy – Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Skorupski. Pierwszy z nich spisał się bardzo dobrze i obronił nawet karnego. Drugiemu poszło już nieco gorzej.

AS Roma w ramach 5. serii spotkań włoskiej ekstraklasy podejmowała na własnym stadionie Crotone. Od pierwszej minuty tradycyjnie między słupkami bramki Rzymian zobaczyliśmy Wojtka Szczęsnego. Podopieczni Luciano Spallettiego objęli prowadzenie w 26. minucie. Bramkę na 1:0 zdobył Stephan El Shaarawy, Jedenaście minut później prowadzenie podwyższył Mohamed Salah. W drugiej części gry kolejno 48. i 57. minucie bramki zdobywał Edin Dżeko. Trzy minuty po golu na 4:0 sędzia podyktował rzut karny dla gości. Do piłki podszedł Palladino, ale jego intencje wyczuł polski goalkeeper i bez problemów wybronił jedenastkę.

AS Roma 4:0 Crotone (26′ El Shaarawy, 37′ Salah, 48′, 57′ Dżeko)

Na Stadio Carlo Castellani Empoli stało przed piekielnie trudnym zadaniem. Gospodarze mieli zatrzymać Inter, który w poprzedniej kolejce sensacyjnie ograł Juventus. W bramce podopiecznych Martusciello stanął Łukasz Skorupski. Polak popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, ale niestety nie był w stanie zatrzymać Icardiego. Argentyńczyk pokonał naszego bramkarza w 10. i 17. minucie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:2 dla gości. Empoli tym samym zaliczyło swoją trzecią porażkę w obecnym sezonie.

Empoli 0:2 Inter (10′, 17′ Icardi)

Nasz trzeci bramkarz we włoskiej Serie A Bartłomiej Drągowski spotkanie z Udinese rozpoczął na ławce rezerwowych. Jegio Fiorentina zremisowała na wyjeździe 2:2.

Udinese 2:2 Fiorentina (26′ Zapata 45′ Danilo; 30′ Babacar, 52′(k) Bernardeschi)