Serie B: Porażka drużyny Salamona w meczu na szczycie

26 lut 2016, 22:58

Zajmujące pierwsze miejsce w tabeli włoskiej Serie B Cagliari Calcio pojechało na mecz 28. kolejki do Ceseny, gdzie mierzyło się z czwartą siłą zaplecza włoskiej ekstraklasy. W drużynie gości przez pełne 90 minut grał Bartosz Salamon, nie uchronił jednak swojej ekipy przed porażką 0:2.

Cagliari Calcio to zdecydowany lider Serie B. Drużyna, w której występuje polski obrońca ma pięć oczek przewagi nad drugim Crotone i zapas aż trzynastu punktów nad zajmującą trzecią pozycję Pescarą.

Przewaga ta może się jednak zmniejszyć po 28. serii gier. Wszystko za sprawą Ceseny, która wygrała 2:0 i odniosła trzynaste zwycięstwo w sezonie 2015/2016. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Stefano Sensi w 57 minucie. Próbę odrobienia strat przez Cagliari znacznie utrudnił im lewy obrońca, Nicola Murru, który obejrzał czerwoną kartkę. Nie dość, że goście grający w dziesięciu nie odrobili strat, to w 79 minucie stracili kolejną bramkę. Wynik meczu na 2:0 ustalił Milan Djuric.

AC Cesena – Cagliari Calcio 2:0