Serie B: Pełne mecze Kupisza i Salamona

20 lut 2016, 16:48

W mieszanych nastrojach po zakończeniu spotkań swoich drużyn zapewne byli Bartosz Salamon i Tomasz Kupisz. W meczu z udziałem tego pierwszego Cagilari pokonało 2:1 Pescarę, z kolei Brescia w składzie z Kupiszem poległo w wyjazdowym starciu z Modeną 0:1.

W meczu, który spokojnie można było nazwać hitem 27. kolejki Serie B, lider tabeli Cagilari Calcio podejmowało trzecią Pescare.

Spotkanie pechowo rozpoczęło się dla gospodarzy, ponieważ już w 2. minucie na prowadzenie Pescarę wyprowadził Lucas Torreira. Wynik utrzymywał się do 61. minuty, kiedy do wyrównania doprowadził Diego Farias, a chwilę później samobójcze trafienie do bramki Cagilari zaliczył napastnik gości Gianluca Lapadula.

W zwycięskiej drużynie pełny występ zaliczył Bartosz Salamon. Dzięki trzem punktom Cagilari umocniło się na pozycji lidera rozgrywek zaplecza ekstraklasy włoskiej. Do końca sezonu pozostało jeszcze 15 spotkań, a przewaga drużyny polskiego piłkarza nad trzecim miejscem, które właśnie zajmuje Pescara, dające możliwość udziału w play-off wynosi 13 punktów.

Cagilari – Pescara 2:1
0:1 – Lucas Torreira (2.)
1:1 – Diego Farias (61.)
2:1 – Gianluca Lapadula (67. samobójcza)

W drugim meczu z udziałem polskiego piłkarza, Modena pokonała skromnie 1:0 Brescie. Gospodarze zaliczyli cztery strzały celne, a po jednym z nich w 69. minucie Davide Luppi zdobył jedyną bramkę spotkania.

Od początku do końca w zespole gości pojawił się Tomasz Kupisz. Klub byłego piłkarza Jagiellonii Białystok zajmuje 9. miejsce z jednopunktową stratą do miejsca gwarantujacego grę w play-off. Modena nadal zajmuje miejsce w strefie spadkowej – 18., z jednym punktem straty do 17. Vicenzy z pewnym póki, co utrzymaniem w Serie B.

Modena – Brescia 1:0
1:0 – Davide Luppi (69.)