Sevilla w finale Ligi Europy! Dobry występ Krychowiaka

5 maj 2016, 22:48

W rewanżowym starciu półfinału Ligi Europy, Sevilla FC pokonała 3:1 Szachtara Donieck. Jako, że pierwsze spotkanie w Doniecku zakończyło się remisem 2:2, do wielkiego finału w Bazylei awansowali Hiszpanie. W składzie obrońcy trofeum Ligi Europy, 90 minut na placu gry spędził Grzegorz Krychowiak. Polak dobrze zabezpieczał środek pola, oraz zanotował asystę przy jednej z bramek, jednak bohaterem czwartkowego widowiska został strzelec dwóch bramek, Kevin Gameiro.

Już od pierwszego gwizdka sędziego Kuipersa byliśmy świadkami fantastycznego widowiska, na poziomie godnym półfinału Ligi Europy. Piłkarze Sevilli od razu ruszyli wysoko pod bramkę ukraińskiej drużyny. Dlatego już w dziewiątej minucie, po błędzie Maskyma Małyszewa, piłkę do siatki skierował Kevin Gameiro. Większą przewagę na boisku miała Sevilla, co charakteryzowało się wysokim posiadaniem piłki, na poziomie 63%. Po pewnym czasie gra uległa zaostrzeniu. Björn Kuipers wyjął żółte kartki dla trzech zawodników Szachtara, zaś jeden kartonik ujrzał piłkarz Sevilii.

W 36 minucie boiskowych zmagań, nastąpił zwrot akcji, kiedy to mistrzowie Ukrainy byli bardziej agresywni i zaczęli zagrażać bramce Sorii. Okres lepszej gry gości, przyniósł im wyrównanie. W 45 minucie, wbiegający w pole karne Sevilli Marlos, doskonałym podaniem obsłużył Eduardo. W sytuacji sam na sam, napastnik w pomarańczowym trykocie nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Goście jeszcze przed przerwą mogli wyjść na niespodziewane prowadzenie, ale Krychowiak zdołał wybić głową strzał na bramkę Sorii.

Kiedy wydawało się, że druga odsłona starcia na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán rozpocznie się od ataków ekipy z Doniecka, los spłatał kibicom figla. Ponowne prowadzenie drużynie Unaia Emery’ego przywrócił Gameiro, dzięki dograniu piłki z głębi pola. Francuski napastnik wykorzystał świetne podanie Krychowiaka.

Kilka minut później reprezentant Polski oddał strzał z dystansu, jednak Pjatow pewnie chwycił piłkę. W 58 minucie po zagraniu Banegi, efektowny strzał przewrotką oddał Gameiro. Futbolówka wylądowała jednak nad poprzeczką bramki. Awans Sevilli przypieczętował jej obrońca, Mariano Ferreria, który oddał piękny strzał z dystansu. Bramkarz Szachtara był bez szans w tej sytuacji.

Sevilla wygrała rewanżowe spotkanie i 18 maja zagra w rozgrywanym w Bazylei, finale Ligi Europy. Dla hiszpańskiej drużyny będzie to trzeci finał z rzędu w tych rozgrywkach.

Sevilla FC – Szachtar Donieck 3:1 (1:1).