Sevilla gromi Getafe, 90 minut Krychowiaka

24 paź 2015, 22:15

W 9 kolejce hiszpańskiej Primera Division, FC Sevilla rozgromiła na własnym boisku 5-0 Getafe. W zwycięskiej drużynie 90 minut rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Sevilla przystąpiła do meczu po bolesnej porażce w Lidze Mistrzów z Manchesterem City. Od pierwszych minut widać było, że wpłynęła ona mobilizująco na drużynę Unaia Emery’ego.

Pierwsza bramka padła w 35 minucie- Banega zdecydował się na strzał zza pola karnego, bramkarz odbił piłkę wprost pod nogi Gameiro, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

10 minut później, po sprytnie rozegranym rzucie wolnym Gameiro znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, i uderzając po poprzeczkę podwyższył wynik na 2-0.

5 minut po rozpoczęciu drugiej połowy, w polu karnym faulowany został Konoplianka, zaś rzut karny pewnie na bramkę zamienił Banega.

W 60 minucie Gameiro uzyskał hat-trick, gdy po płaskim strzale pokonał po raz trzeci bramkarza gości.

Na 5-0 wynik podwyższył Konoplianka, który na raty wykorzystał kolejny rzut karny podyktowany dla drużyny z Sevilli.

Po tym zwycięstwie Sevilla awansowała na 9 miejsce w tabeli, gromadząc 12 punktów.

Grzegorz Krychowiak zanotował poprawne spotkanie, nie mając zbyt wiele pracy w defensywie oraz nie angażując się zbytnio w ataki swojej drużyny. Warto wspomnieć, iż mecz kończył z opaską kapitana.

Sevilla – Getafe 5:0 (2:0)
1:0 – Kevin Gameiro 35′
2:0 – Kevin Gameiro 45′
3:0 – Ever Banega (k.) 50′
4:0 – Kevin Gameiro (k.) 59′
5:0 – Jewhen Konoplianka (k.) 81′

Składy:

Sevilla: Sergio Rico – Mariano, Adil Rami, Timothée Kolodziejczak, Benoît Trémoulinas – Vicente Iborra (61, Steven N’Zonzi), Vitolo, Éver Banega (65, Michael Krohn-Dehli), Grzegorz Krychowiak, Jewhen Konoplanka – Kévin Gameiro (71, Fernando Llorente).

Getafe: Vicente Guaita – Carlos Vigaray, Santiago Vergini, Alexis Ruano, Roberto Lago – Juan Rodríguez, Pedro León (56, 30. Wamberto), Pablo Sarabia (56, Emiliano Buendía), Medhi Lacen, Víctor Rodríguez (61, Damián Suárez) – Stefan Šćepović.