Sevilla przegrywa z Realem Sociedad, tragiczne błędy Krychowiaka przy bramkach!

Aktualizacja: 22 lis 2015, 07:00
21 lis 2015, 17:50

W 12. kolejce hiszpańskiej Primera Division FC Sevilla przegrała 2:0 na wyjeździe z Realem Sociedad. Grzegorz Krchychowiak kolejny raz rozegrał 90. minut w drużynie z Andaluzji, zaliczył jednak dwa fatalne błędy przy bramkach dla rywali.

Real Sociedad przystąpił do meczu pod wodzą nowego szkoleniowca, po słabych wynikach zwolnionego Davida Moyesa, zastąpił były trener Celty Vigo i rezerw Barcelony- Eusebio Sacristan. Zawodnicy Sevilli mieli natomiast powody do optymizmu, gdyż przed przerwą na spotkania reprezentacyjne pokonali Real Madryt 3:2.

Początek spotkania należał do graczy Unaia Emery’ego. Szczególnie aktywny był Ciro Immobile, który skierował nawet piłkę do siatki, jednak sędzia błędnie bramki nie uznał. Z upływem czasu mecz coraz bardziej się wyrównywał, przez co sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Pod koniec pierwszej połowy, Grzegorz Krychowiak sfaulował przeciwnika około 30. metrów przed bramką, jednak Sergio Canales z rzutu wolnego uderzył prosto w mur.

Druga połowa rozpoczęła się z większym impetem i mecz stał się bardziej otwarty. Najpierw po raz kolejny dobrą sytuację miał Immobile, który dostał świetna piłkę od Iborry, jednak jego strzał świetnie wybronił bramkarz gospodarzy. W odpowiedzi Xabi Prieto strzelił z powietrza z 15 metrów, lecz bramkarz Sevilli zdołał sparować uderzenie.

Gdy Sevilla uzyskiwała coraz większą przewagę, w 73. minucie feralny błąd popełnił Grzegorz Krychowiak. Po dośrodkowaniu w pole karne, tak niefortunnie wybił piłkę głową, że trafiła ona wprost do niepilnowanego Agirretxe, który z ostrego kąta wpakował futbolówkę do siatki.

Niespodziewanie dla wszystkich sytuacja powtórzyła się już kilka minut później, gdy Krychowiak ponownie głową asystował przy trafieniu rywala! Tym razem zagrał wprost pod nogi Xabiego Prieto, który bez problemu wykorzystał nadarzającą się okazję, wyprowadzając swoją drużynę na dwu-bramkowe prowadzenie.

Pod koniec meczu, mało brakowało a Krychowiak miałby trzecią asystę przy bramkach rywali, jednak po jego błędzie Asier Illarramendi z przewrotki uderzył w bramkarza. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Realu Sociedad.

Real Sociedad – Sevilla FC 2:0 (0:0)
1:0 – Imanol Agirretxe 73′
2:0 – Xabi Prieto 77′

Składy:

Real Sociedad: Geronimo Rulli – Inaitz Elustondo, Mikel Gonzalez, Inigo Martinez, Yuri Berchiche – Xabi Prieto, Asier Illarramendi, Ruben Pardo – Sergio Canales (80′ Markel Bergara), Imanol Agirretxe, Bruma (63′ Mikel Oiarzabal)

Sevilla FC: Sergio Rico – Mariano, Adil Rami, Marco Andreolli (21′ Timothee Kołodziejczak), Benoit Tremoulinas – Steven N’Zonzi, Grzegorz Krychowiak – Jose Angel Reyes (63′ Jewhen Konoplianka), Vicente Iborra, Vitolo – Ciro Immobile (74′ Kevin Gameiro)