Sevilla po raz trzeci z rzędu wygrywa Ligę Europy!!!

18 maj 2016, 22:32

Sevilla Grzegorza Krychowiaka pokonała w wielkim finale Ligi Europy FC Liverpool 3:1 i po raz trzeci z rzędu wygrała te rozgrywki! Triumf w środowym finale Ligi Europy był jedyną szansą obu drużyn na grę w Lidze Mistrzów. Podopieczni niemieckiego szkoleniowca Juergena Kloppa zajęli dopiero ósme miejsce w angielskiej ekstraklasie; Sevilla zakończyła sezon na siódmej pozycji w Primera Division.

Już od początku spotkania w meczu było gorąco. W 2 minucie Sevilla otrzymała szansę z rzutu wolnego z okolic środka boiska, wrzutka Ramiego w pole karne skończyła się faulem Krychowiaka na Lovrenie. Minutę później obrońcy tytułu mieli kolejną szansę z rzutu wolnego, tym razem bliżej pola karnego spowodowanego faulem Emre Cana na Elderze Banedze. Sevilla nie wykorzystała stałego fragmentu i po kompletnie nieudanym zagraniu N’Zonziego, The Reds przejęli piłkę. Po chwili spokojnej gry, Clyne podłączył się do ofensywnej akcji, rozprowadził piłkę na przedpole do Cana a ten oddał mierzony strzał sparowany przez Sorię. Kontrowersyjna sytuacja w 12. minucie Firmino sygnalizował, że Carrico zagrał piłkę ręką, jednak Jonas Eriksson kazał grać dalej. Po powtórce było widać, że gracz Sevilli zagrał piłkę ręką, ale raczej nie było w tym intencji portugalskiego stopera. W 15. minucie Emre Can zagrał niekonwencjonalną piłkę w kierunku napastników. Pomysł był dobry, ale realizacja fatalna. Liverpool powoli zaczynał przejmować inicjatywę. W 20. minucie Krychowiak popisał się ładnym przerzutem na drugą stronę boiska, ale intencje Polaka świetnie wyczuł Moreno i zdołał uprzedzić kolegę Krychowiaka i wybić futbolówkę. Po świetnym kontrataku Lallana zagrał fenomenalną piłkę w kierunku Sturridge`a, ale Soria świetnie przeczytał to zagranie, wyszedł z bramki i skrócił kąt strzału Anglikowi. Napastnik Liverpoolu trafił wprost w golkipera. Genialna próba Gameiro w 32 minucie, francuski napastnik strzałem z przewrotki minimalnie obok bramki! Wynik meczu otworzył w 35. minucie Daniel Sturridge. Anglik pięknym fałszem po długim rogu z linii pola karnego i mieliśmy 1:0! Kilka minut później Lovren strzelił gola, lecz sędzia dopatrzył się spalonego i nadal Liverpool miał przewagę jednej bramki. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze z Anglii widzieli zagranie ręką Grzegorza Krychowiaka, arbiter puścił grę dalej. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:0 dla podopiecznych Juergena Kloppa!

Pierwsza akcja po gwizdku zaczynającym drugą połowę a zespół z Sevilli wyrównuje! Mariano wdarł się w pole karne Liverpoolu i zagrał wzdłuż bramki do Gameiro, a ten tylko dopełnił formalności strzałem z najbliższej odległości! 2 minuty później francuski napastnik miał szansę na strzelenie drugiego gola, lecz fantastycznym wślizgiem Kolo Toure uratował swój zespół przed stratą drugiej bramki. w 56. miucie Vitolo popełnił faul taktyczny i nieprzepisowo zatrzymał Lallanę. Arbiter to dostrzegł i poczęstował go żółtą kartką. Minutę później żółty kolor ujrzał także Banega. w 60. minucie kolejna szansa dla Sevilli. N`Zonzi wygrał pojedynek główkowy i podał do Gameiro, a ten spartaczył potwornie… Chociaż zasługi należą się także Mignoletowi, który popisał się świetnym refleksem. W 64. minucie odmieniona po przerwie Sevilla przejmuje prowadzenie! Coke strzelcem bramki na 2:1 po ładnej wymianie podań. Po chwili uspokojenia się, już 6 minut później Coke strzela swojego drugiego gola w spotkaniu i ustanawia wynik 3:1. Sędzia początkowo nie uznał bramki, ale później ją uznał! Błąd w ustawieniu obrony “The Reds” sprawił, że Coke był zupełnie niepilnowany i zdobył bramkę. Przy wyniku 3:1 Sevilla zaczęła grać na czas. Gdy na zegarze wybiła 90 minuta, sędzia doliczył jeszcze 4! W 94 minucie arbiter główny kończy spotkanie a Sevilla po raz 3 z rzędu wygrywa Ligę Europy UEFA!