Sevilla wygrywa bez Krychowiaka

31 sty 2016, 13:42

Sevilla Grzegorza Krychowiaka wygrała na własnym stadionie w meczu 22. kolejki hiszpańskiej Primera Division z Levante 3:1. Niestety, tym razem ekipa z Andaluzji musiała sobie radzić bez najważniejszego ogniwa, czyli Grzegorza Krychowiaka.

Pomocnik reprezentacji Polski doznał kontuzji podczas wczorajszego treningu. Nie wiadomo jeszcze kiedy 26-latek wróci do gry.

Gospodarze poradzili sobie jednak i bez niego udowadniając swoją wyższość już w pierwszej połowie kiedy to w…1. minucie do bramki Levante trafił Gameiro! Początek drugiej odsłony mógł załamać gości, bowiem stracili drugą bramkę już w 47. minucie, a do siatki trafił tym razem Iborra. Przyjezdni nie zamierzali jednak oddać tego meczu bez walki i 10 minut później zdołali zdobyć kontaktową bramkę. Kibiców gości uszczęśliwił wypożyczony z Fiorentiny Giuseppe Rossi.

Sevilli nie sparaliżowała strata gola i ponownie ruszyła do ataku. Na niespełna kwadrans przed końcem Levante dobił Evgen Konoplyanka, który pojawił się na placu gry w 64. minucie.

W tabeli Primera Division Sevilla dzięki wygranej awansowała na 5. miejsce. Levante jest w coraz gorszej sytuacji i z zaledwie 17-stoma punktami plasuje się na ostatniej pozycji.