Sewilla remisuje, cały mecz Krychowiaka

10 maj 2015, 22:52

W meczu 36. kolejki Primera Division Sewilla zremisowała na wyjeździe z Celtą Vigo 1:1. Cały mecz w barwach gości rozegrał polski pomocnik Grzegorz Krychowiak.

Sewilla bardzo szybko objęła prowadzenie, bo już w 8. minucie do bramki trafił Kevin Gameiro. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W 58 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który wykorzystał Santi Mina. Minutę później żółtą kartkę obejrzał Krychowiak. Do końca meczu żadna z drużyn nie była w stanie strzelić zwycięskiej bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Wynik ten skomplikował sytuację Sewilli, jeśli chodzi o kwalifikację do Ligi Mistrzów. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ekipa Krychowiaka traci 3 punkty do Valencii, która zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Sewilla w przypadku zajęcia piątego miejsca w tabeli wciąż jednak ma szansę na grę w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Warunkiem będzie wtedy zwycięstwo w Lidze Europejskiej – daje ono przepustkę do gry w rozgrywkach Ligi Mistrzów w sezonie 2015/2016.