Show Polaków w Turcji. Buksa i Szymański z pięknymi golami [WIDEO]

18 wrz 2023, 12:07

Polscy piłkarze dali popis skuteczności w Turcji. Pojedynek Fenerbahce z Antalyasporem w ramach 5. kolejki Super Lig zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Gola na wagę trzech punktów strzelił Sebastian Szymański, a dwa premierowe gole w Turcji strzelił Adam Buksa.

Ładny gol Buksy i odpowiedzi Fenerbahce

Spotkanie 5. kolejki tureckiej Super Lig znacznie lepiej rozpoczęło się dla Antalyasporu. W 31. minucie po dograniu od Sandera van de Streeka świetnie z piłką zabrał się Adam Buksa i efektownie pobiegł w kierunku bramki rywala, a po chwili otworzył wynik meczu.

Fenerbahce zdołało odpowiedzieć dwoma trafieniami. Najpierw w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy bramkę na 1:1 strzelił Edin Dzeko, natomiast w 56. minucie Bośniak asystował Irfanowi Canowi Kahveciemu, który wyprowadził drużynę ze Stambułu na prowadzenie.

Drugi gol Buksy i piękna bramka Szymańskiego

Gospodarze tego meczu nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. W 64. minucie małe zamieszanie przed polem karnym wykorzystał Adam Buksa, który dopadł do piłki i bardzo ładnym, mocnym uderzeniem wyrównał stan rywalizacji, trafiając po raz drugi w tym spotkaniu do siatki.

Ostatnie słowo należało jednak do Fenerbahce. W 80. minucie Kahveci dograł do niepilnowanego w polu karnym Sebastiana Szymańskiego, a ten bardzo ładnym, podkręconym uderzeniem ustalił rezultat meczu na 3:2 i tym samym zapewnił swojej drużynie czwarte zwycięstwo w czwartym ligowym spotkaniu.

Dla Adama Buksy były to pierwsze trafienia w Turcji po wypożyczeniu z RC Lens. Szymański z kolei praktycznie w każdym meczu poprawia swoje statystyki. Jego obecny bilans to pięć bramek i cztery asysty w 10 występach we wszystkich rozgrywkach.

Walukiewicz i Bereszyński antybohaterami Empoli. Druzgocąca porażka z Romą [WIDEO]