Michał Skóraś zachwycił Club Brugge. Wszedł na boisko i od razu asysta

31 sty 2024, 07:35

We wtorek Club Brugge mierzył się z Kortrijk w ramach 23. kolejki ligi belgijskiej. Dopiero na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na boisku pojawi się Michał Skóraś. Polak potrzebował zaledwie kilkadziesiąt sekund, aby zaliczyć kapitalną asystę przy trafieniu Igora Thiago.

Skóraś z pierwszą ligową asysty w sezonie 2023/2024

Mija kolejny miesiąc spędzony przez Michała Skórasia w Jupiler Pro League, ale Polak wciąż nie może przebić się do pierwszego składu Club Brugge. Była gwiazda Lech Poznań zagrała dopiero jeden mecz w wyjściowym składzie belgijskiego zespołu podczas spotkań ligowych. Od tego czasu Skórasiowi przypadają tylko końcówki. Dość napisać, że w 13 starciach Polak zaliczył zaledwie 159 minut gry.

Być może ostatni występ 23-latka będzie punktem zwrotnym w jego karierze. Polak pojawił się na boisku w 85. minucie meczu Club Brugge – Kortrijk, a już po kilkudziesięciu sekundach zapisał na swoje konto piękną asystę. Skóraś po udanym zwodzie dośrodkował z lewego skrzydła wprost na głowę Igora Thiago. Brazylijczyk nie mógł zepsuć takiej okazji i strzelił gola na 3:2.

Doskonałe zagranie Polaka dało ekipie z Brugii prowadzenie, ale jego zespół nie potrafił utrzymać korzystnego wyniku. W 97. minucie piłkarze Kortrijk strzelili kolejnego gola, a mecz zakończył się remisem 3:3. Nie zmienia to jednak faktu, że lepszego wejścia na boiska Skóraś wymarzyć sobie nie mógł.

Dla Polaka była to dopiero pierwsza asysta w lidze, ale piąta, jeśli weźmiemy pod uwagę również rozgrywki Ligi Konferencji Europy oraz zawody Croky Cup. Lewy skrzydłowy dołożył do swojego dorobku jeszcze jednego gola. Łącznie we wszystkich rozgrywkach 23-latek spędził na boisku 640 minut.

Wiadomo, ile Milik będzie pauzował po czerwonej kartce. Opuści wielki hit Serie A

Źródło:Club Brugge